Röportajlar Haberleri

Ortak Kanı: “Güler yüzlü, çalışkan”

Ortak Kanı: “Güler yüzlü, çalışkan”

Parantez Gazetesi zaman zaman sokağın nabzını tutuyor. Kimi zaman siyasileri kim zaman bürokratları sorduğumuz Düzce halkına, bu kez de Vali Ali Fidan’ı sorduk. 16 yıldır il olan Düzce’nin 9. Valisi Ali Fidan, Düzceliler tarafından seviliyor.

16 yıldır il olan Düzce’nin 9. Valisi Ali Fidan, Düzceliler tarafından seviliyor. Vatandaşın ortak kanısı Vali Fidan’ın Güler yüzlü, çalışkan ve sıcak kanlı bir Vali olması.

•             Tülay Yaşaroğlu

Düzce Valisi Ali Fidan’ın yapmış olduğu çalışmalardan memnunuz. Sürekli olarak çalıştığını görebiliyoruz. Ben yerel medyadan takip ediyorum kendisinin yapmış olduğu çalışmaları ve sürekli olarak ziyaretlerde bulunuyor, Düzcelileri yakından tanımaya gayret gösteriyor.

Bu kadar çalıştıklarını görmedim

Düzce’de görev yapan diğer valilerin bu kadar çalıştığını görmedim. Adını duymadığım valiler bile oldu.  Düzce’de göreve yeni başlamasına rağmen çok insan tanıyor olması çalıştığının bir göstergesidir. Uzun yıllar hizmet etmesi gereken, Düzce’ye yararlı olacağına inandığım birisidir. Yakından tanımıyorum ancak yaptığı çalışmaları olumlu karşılıyorum.

Düzce’nin yararına olacaktır

Bildiğim kadarıyla muhtarlar valiye bağlı değil ancak vali Beyin muhtarlarla sık sık  bir araya geldiği ile ilgili haberini gördüm. Bu da kendi görevi olmamasına rağmen Düzce’nin yararına olacak konular üzerine çalışmalar yürüttüğünü gösterir. Yaptığı gerçekten takdire şayan, eğitim alanında da çalışmalarının olduğunu gördüm.

Spor yapabileceğimiz bir merkez istiyoruz

Sayın Valimden kadınlarının ve çocukların spor yapabileceği bir merkez kurulması adına çalışma yapmasını istiyoruz. Bu tür bir tesisin devlet tarafından kurulması bizler için çok önemli olacaktır.

•             Erol Metin

Düzce Valisi Ali Fidan’ın yapmış olduğu çalışmaları internet ortamından takip ediyoruz. Çok hareketli biri olmasını Düzce’nin yararına bir durum olarak görüyorum. Ben de sürekli olarak açılışlarda, esnaf gezilerinde, çalışmaları yerinde takip eden bir izlenim bıraktı. Vatandaşlarla iç içe olmaya çalışıyor.

Önce buradaki insanları tanımaya çalışıyor

Daha yeni göreve başladığı için önce buradaki insanları tanıması gerekiyor. Çalışmalarını da bu doğrultuda yapıyor. Sürekli olarak insanların yoğun olarak bulunduğu ortamlarda yer alıyor. Güler yüzlü olduğu için de vatandaşla hemen kaynaşıyor.

Uzun yıllar hizmet etmesi gerekiyor

Devlet adamlarının güler yüzlü olmasına alışkın değiliz. Böyle bir izlenim bırakması bizim üzerimizde de olumlu bir gelişme kendisi adına. Düzce’nin 9. Valisi olan Ali Fidan’ın uzun yıllar burada kalması gerekiyor. Düzce en genç il olmasına rağmen sürekli olarak vali değiştiren, valilerin staj yeri haline gelen bir yer olmaktan çıkarak böyle insanlar sayesinde hizmet alan bir il konumuna gelmesi çok önemli bir gelişmedir. 

Çay kahve içme makamı olmuştu

Daha önceki valiler makamlarını çay kahve içtikleri yerler haline getirmişti. Vali Fidan’ın sürekli dışarda, ziyaretlerde olması makamını nasıl kullandığını açık bir şekilde gösteriyor.

•             Neşet Yılmaz

Düzce Valisi Ali Fidan’ın sürekli olarak vatandaşlarla iç içe olması, hal hatır sorması iyi niyetli birisi olduğunu açık bir şekilde gösteriyor. Düzce’ye böyle devlet adamları gerekiyor. Sürekli olarak çalışıyor, esnafları ziyaret ediyor. Yapmış olduklarını takdirle karşılıyorum.

Bir şeylerin değiştiğini gösteriyor

Çoğu siyasi yılda bir gün bizleri belki ziyaret ediyor. Ama en çok da seçim zamanı kapımızı çalıyor. Ama Vali Fidan daha yeni göreve başlamasına karşılık sürekli olarak esnafla iç içe, vatandaşların derdini dinleyen bir görünüm içinde olması Düzce’de bir şeylerin değiştiğini açık bir şekilde gösteriyor.

Staj ili olmaktan çıkması gerekiyor

Geredeli olması da bizim için bir avantaj. Bizim yapımızı biliyor. Daha önceki valilerden aklımızda kalan pek olmadı ama böyle çalışmaya devam ederse Düzce’de akılda kalan Vali Fidan olacak. Uzun yıllar hizmet etmesini istiyoruz. Düzce’nin valiler açısından staj ili ya da emeklilik doldurma yeri olmaktan çıkması gerekiyor. Düzce’ye atanan valilerin uzun yıllar hizmet etmesini istiyoruz. Bunun da başlangıcı Vali Fidan ile olması gerekiyor.

•             Ekrem İşlekoğlu

Düzce Valisi Ali Fidan’ın Düzce’ye faydalı olacağına inanıyorum. Düzce için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Düzce 9 vali arasında akılda kalan 3 validen biri olacağa benziyor. Sürekli olarak ziyaretlerini görüyoruz.

Siyasiler ile birlikte çalışmalı

Siyasiler ile bir araya gelerek çalışma yapması daha iyi olur. Düzce’nin en büyük hastalıklarından biri budur? Bürokratlar ve siyasiler ne yazık ki yıllardır uyum içinde çalışamadı. Düzce’ye bu birliktelik gereklidir. Bürokratlar ile siyasilerin bu dönemde birlikte hareket ederek Düzce’nin hastalığı olan bir durumu ortadan kaldırmaları gerekiyor.

Birbirlerinin ayaklarını kaydırmaya çalıştılar

Geçmişte görüş ayrılıkları olduğu için çoğu valinin ayağını kaydırmaya çalıştılar ve bu doğrultuda çalışmalar yapıldı. Birbirleriyle uğraştıkları için Düzce’ye hizmet edemediler. Bu durumu ortadan kaldırılarak hep birlikte Düzce için çalışmaları gerekiyor. Çalışan insanlara sahip çıkmak önce siyasilerin sonra da halkın görevidir. Biz Düzce Valimizi her koşulda sahip çıkarız, çünkü o bizlere sahip çıkıyor. 
  
Kalıcı vali istiyoruz

Düzce’nin en genç il olmasından dolayı burayı köprü olarak mı görüyorlar acaba. Düzce’ye atanan valiler hemen görevlerinden alınarak başka yerlere atanıyor. 16 yılda 9 tane vali değiştiren bir il ne kadar başarılı olabilir ki. Bizler artık Düzce’de kalıcı vali olmasını istiyoruz. İki gün sonra giden vali ne kendisine ne de bize bir fayda sağlıyor. 

•             Ahmet Mustafa Yavuz

Uzun süre hizmet etmesi gerekiyor

Düzce’de görev yapan valilerin uzun süre hizmet etmesi gerekiyor. En az 5 sene durması gerekiyor ki başlattığı projeleri takip etsin, hayata geçirsin. Başlanan bir proje başka bir valinin gelmesi ile yarım kalıyor, gelen vali de projeleri beğenmeyince iptal ediyor ve bir sürü zarar görüyor Düzce.

Güler yüzlü

Düzce Valisi Ali Fidan,  göreve başladığı günden bu yana sürekli olarak vatandaşlarla iç içe bir görünüm sergiliyor. Ben olumsuz bir yönünü görmedim. Çalışkan, güler yüzlü birisi olarak görünüyor. İnşallah uzun süre Düzce’ye hizmet eder.

•             Kadir Özdemir

Sizde beni yollamayın o zaman

Ben kendisi ile bir cenaze töreninde karşılaştım. Ayaküstü sohbet etmek fırsatı bulduk. Dedim ki Düzce’ye gelen valiler kısa sürede buradan gidiyor. Sayın Valim de bana “ Sizde beni yollamayın” dedi. Eğer Vali Fidan Düzce’den hemen yollanmazsa olumlu hizmetler edecektir. Daha önceki valiler kısa süre Düzce’de bulundukları için ziyaretlerine gidememiştik. Vali Fidan’ı makamında ziyaret edeceğim.

İnşallah uzun süre Düzce’de kalır

Yüzü gülüyor. Gördüğüm kadarıyla da iyi birisi. Düzce’de valiler kısa süre duruyor ve hizmet etme konusunda yeterli olmuyor. İnşallah Vali Fidan Düzce’de uzun süre kalır  ve Düzce’nin özlemini çektiği hizmetleri almasında ön ayak olur.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu