Röportajlar Haberleri

Düzceliler Adalet Yürüyüşünü Yorumladı

Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü’nü sokaktaki Düzcelilere sorduk. Halkın çoğunluğu yürüyüşü yanlış bulsa da Düzce’de yaşanan olayları da tasvip etmiyor. Düzce halkının büyük bölümü “Düzce’nin adı keşke bu şekilde duyulmasaydı” diyor.

Düzceliler Adalet Yürüyüşünü Yorumladı

“Yürüyüş de yanlış, Düzce’deki karşılanma şekli de...”

Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü’nü sokaktaki Düzcelilere sorduk. Halkın çoğunluğu yürüyüşü yanlış bulsa da Düzce’de yaşanan olayları da tasvip etmiyor. Düzce halkının büyük bölümü “Düzce’nin adı keşke bu şekilde duyulmasaydı” diyor.

Parantez Gazetesi olarak her hafta yaptığımız sokak röportajlarında bu hafta Düzce halkına “Adalet Yürüyüşü’nü sorduk. 15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet kortejinin 12-13 ve 14. günleri Düzce’de geçti. Önceki gün Düzce sınırından çıkan Adalet kortejini bir de Düzcelilere sorduk. Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünü destekleyenler olsa da Düzce halkının büyük bölümü yürüyüşün yanlış olduğunu, ancak Düzce’de yaşanan tatsız olayların ilimizin imajına gölge düşürdüğünü söylüyor.

 

Adbulhekim Efe

BANA GÖRE MANTIKSIZ BİR YÜRÜYÜŞ

CHP Genel Başkanının yaptığı yürüyüş bana göre mantıksız bir yürüyüş. Kendileri adalet yürüyüşü diyorlar ama bana göre yanlış. Zaten Hükümetimiz kargaşa içinde FETÖ ve diğer güçler ortalığı karıştırmaya uğraşıyor. Bunların üzerine bu yürüyüş iyi olmadı. Ama Düzce'den geçerken yaşanan nahoş olaylar da ilimize yakışmadı.

Ali Kartal

YOLLAR YÜRÜMEKLE AŞINMAZ

Demirel’in bir lafı vardı. Yollar yürümekle aşınmaz derdi. Sen yoldamı arayacaksın adaleti. Neden 15 Temmuz’dan sonra yürümedi de şimdi yürüyor. Ben Avrupa’da 15 sene kaldım. Ben orada bu şekilde sokakta hakkını arayan kimse görmedim. Aka da kara karaya da ak, böyle muhalefet olmaz.

Ekrem Reçber

ADALET DÜNYADA HERKESE LAZIM

Ben Kemal Beyin yaptığını olumlu karşılıyorum. Yürümekten zarar gelmez. Adalet Dünyada herkese lazım, Ülkemizde de lazım. Ben kendim 12 sene cezaevinde yattım. Bana adalet var mı? dersen ben yok derim.

Engin Savaş

DÜZCE’DE KENDİLERİNE YAPILANLAR DOĞRU DEĞİLDİ

Ben adalet yürüyüşü kapsamında CHP’lilerin Düzce’den geçişi sırasında yapılanları tasvip etmiyorum. Ben bir Düzceli vatandaş olarak buradan geçtiklerinde kendilerine yapılanları doğru bulmuyorum.  Muhalefette de olsa önemli ölçüde oy almış bir parti, Düzce’de kendilerine yapılanlar doğru değildi.

Fikir Dak

KENDİLERİNİ DÜZCE’YE SOKMAZDIM

Ben Düzceli değilim misafirim ama ben Düzcelilerin yerine olsam kendilerini Düzce’ye sokmazdım. Yapılan yürüyüş bana göre çok yanlış. Türkiye’de böyle bir zamanda destek verilmesi gereken birleştirilmesi gereken zamanda, Türkiye’yi germenin anlamı yok. 15 Temmuz’da yürüselerdi kendilerine destek verirdim.

İsmail Cesur

BAZI OLAYLAR MECLİSİNDE ÇÖZÜLMELİ

Şu anki kaos ortamında böyle bir yürüyüşün çok yerinde olduğunu düşünmüyorum. Biliyorsunuz ortam zaten 15 Temmuz’dan sonra biraz daha gerildi. Tabi ki yürümek herkesin doğal hakkı. Ama bence bu tür olaylar Millet Meclisinde çözülmesi daha doğru diye düşünüyorum.

Metin Turhan

SAYGIYLA KARŞILAMAK GEREKİRDİ BİZE YAKIŞMADI

Kendi haklarını aramak için, kendilerini Türkiye’ye savunmak için, adalet için yürüyüşe çıktılar. Ama Düzce’ye geldiklerinde yapılan olaylardan ben çok rahatsız oldum bir Düzce’li olarak. İnternetten takip ediyorum bütün Dünyaya rezil olduk. Herkesin siyasi görüşü farklı saygıyla karşılamak gerekirdi bize yakışmadı.

Murat Bayraktar

ADALETİN HEPİMİZE BİR GÜN LAZIM OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Adaletin hepimize bir gün lazım olacağını düşünüyorum. Kendilerine göre haklı oldukları yönler de var. Aralarına yasa dışı örgütten birilerini almadıkları sürece yaptıkları iş düzgün bir iş. Adaletin bir gün herkese lazım olacağını düşünmek yanlış bir şey değil. Yeter ki aralarına yasa dışı örgütleri almasınlar. Ama Düzce’de yapılan olaylar Düzce’nin misafirperverliğine yakışmadı, üzüldüm.

Nurettin Yıldırım

ADALETİ YOLLARDA ARAMAYA GEREK YOK

Türkiye’de zaten adalet var. Adaleti yollarda aramaya gerek yok. O kendisi oy toplama peşinde. Ama Düzce’den geçerken yapılan olayları tasvip etmiyorum. Bu bir hak aramadır. Onlar da kendi düşüncelerini duyurmak istediler. Yürüyüşü yanlış buluyorum. Ancak Düzce’de kendilerine yapılanı da yanlış buluyorum.

Nursen  Uygun:

KEŞKE GÜZEL KARŞILANSAYDI, DÜZCE’NİN ADINA ÜZÜLDÜM

Ben Parti tutmuyorum. Düzce’de yapılanları tasvip etmiyorum. Seversiniz sevmezsiniz ancak o bir partinin belirli bir kesimin lideri. O yüzden Düzce’den geçerken kendilerine yapılanları doğru bulmuyorum. Yola çıkmışlar bir amaçları var, keşke güzel karşılansaydı, Düzce’nin adına üzüldüm.

Orhan Başer:

BU YÜRÜYÜŞLE ELLERİNE BİR ŞEY GEÇMEZ

Onun yaptığı yanlış. Bizi Dünya’da hiç isteyen bir ülke yok. Biz ateşin içindeyken onların bu yürüyüşü çok yanlış. Birlik olacaksın ki memleketi kurtarmaya bak. Bu yürüyüşle ellerine bir şey geçmez.

Osman Kırtay:

BU YÜRÜYÜŞÜ TASVİP ETMİYORUM

Herkesin yürümeye hakkı var. Ama yaptığı yürüyüşün şekli ve zamanlaması yanlış. Bayram üstüne denk düştü. Bu yürüyüşün amacını da çözmüş değilim. Bir suçlu var suçlu içeriye alında bunun için yürüyorlar. Yani amaçlarını da anlamış değilim. Bu yürüyüşü tasvip etmiyorum.

Özkan Bayraktar:

BENCE BU YÜRÜYÜŞ BOŞA BİR YÜRÜYÜŞ

Bence adaletin yolda yürüyerek bir yere geleceğine inanmıyorum. Bence bu yürüyüş boşa bir yürüyüş. Boşu boşuna toplum geriliyor. Ama Düzce’den geçerken yaşanan olayları da doğru bulmuyorum. Saygı gösterilmesi gerekiyordu. Çünkü adamların elinde herhangi bir kötü bir şey yok. Sadece yürüyordu, ancak adalette yürüyerek gelmez.

Recep Güdük

BUNU PARTİYE BAĞLAMAMAK LAZIM

Adamlar çıkmış bir yola. Burada gübre dökülmüş, bunu buradaki siyasilere bağlıyorlar. Ak Partiye bağlıyorlar. Burada Ak partiyi kötülememek lazım. Bir vatandaş gitmiş dökmüş oraya. Bunu partiye bağlamamak lazım.

Yücel Şahin:

ADALET YÜRÜYÜŞÜ OLSAYDI KENDİ YÜRÜRDÜ

Bu adalet yürüyüş değil bir kere. Çünkü adalet yürüyüş olsaydı yanına o kadar sağdan soldan adam almazdı. Şimdi terör örgütleri de araya giriyor. Biz de destekliyoruz diyor. Bizzat kendileri katılıyor. Kılıçdaroğlu kendisi yürüseydi bu yürüyüş benim yada CHP olarak bizim diyecekti. Ama terör örgütleri bu işe girince bu insanları galeyana getirmektir. G.İPEK


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


 1. Ne ilginç
  30.6.2017 - 16:59:06 Ne ilginç

  Ben de Düzceliyim ama benimle röportaj yapmadınız.

 2. KOMİK MİSİN SEN
  30.6.2017 - 16:57:12 KOMİK MİSİN SEN

  Kamyonun damper koluna eli çarpmıştır demek ne demek ya.. Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasından milyonlarca insan ceza alırken, bir parti genel başkanına boklu eylem yapmanın cezası adli kontrol şartıyla serbest bırakılmak olmamalı. Bence bir sorun var bu konuda..

 3. XXYYZZ
  30.6.2017 - 16:52:09 XXYYZZ

  Arkadaşım "Hakkında suç isnadı bulunan bir kimse, savunması için gerekli bütün güvencelere sahip olarak aleni bir yargılama sonunda hukuken suçluluğu kanıtlanıncaya kadar suçsuz sayılır" Gübre döken belki de dalgınlıkla kamyonun damper koluna eli dokunmuştur. Nereden biliyorsunuz? Lütfen herşeye muhalefet olmayın. Kimsenin suçu kesinleşmiş değil olay yargıda. Düzceli merttir! göreceksiniz Kılıçdaroğlu seçimlerde en çok Düzce'yi önemseyecek!...

 4. Münir
  30.6.2017 - 16:55:37 Münir

  Bank asyanın önünden bile geçenlerin tutuklandığı ama damatların salındığı, sonra toplum baskısı oldu diye tekrar tutuklandığı bir ülkede adalet için yürümek değil koşmak lazım bence..

 5. Aslı
  30.6.2017 - 16:49:09 Aslı

  Adalet yürüyüşüne siyasi bakmak en büyük yanlış bence. Sadece CHP tekelinde bir yürüyüş değil bu. Adalete ihtiyaç duyan, adalete güveni sarsılan herkesin katıldığı ve destek verdiği bir yürüyüş. İktidarın bundan neden rahatsız olduğu ise çok anlaşılır gibi değil.

 6. Osmanlı Torunu
  30.6.2017 - 16:47:37 Osmanlı Torunu

  Arkadaşım CHP Düzce'ye şimdiye kadar ne vermiş Allah aşkına. AK Partiliyiz Reisin yanındayız sonuna kadar... Çatlasanız da patlasanız da sandıkta gereken cevabı veriyoruz. Evde ananız babanız bakkala yollasa gitmezsiniz kalkmışsınız Ankara'dan İstanbul'a yürüyosunuz. Ne kadar işsiz varsa toplanmış yollara düşmüş. gidin memlekete faydalı projeler üretin. Afedersiniz de gel pisi pisi diyorsun kediler de yürüyor...

 7. SELİM HAKLI
  30.6.2017 - 16:47:52 SELİM HAKLI

  SELİM HAKLI BEYLER. ÜLKEDE ADALETİN HERKESE EŞİT OLMADIĞINI AK PARTİNİN YAPTIRDIĞI ANKETLER BİLE SÖYLÜYOR. MUHALEFETİN ELİNDEN DE BU KADARI GELİYOR.

 8. SELİM
  30.6.2017 - 16:41:34 SELİM

  Boş boş konuşmayın ya... Adalet dediğiniz herkese lazım. Kılıçdaroğlu son yılların en güzel siyasetini yapıyor.

 9. Viktor'a
  30.6.2017 - 16:36:40 Viktor'a

  Arkadaşım, Polisin Jandarmanın asli güvenliği vatandaşı koruyup kollamak. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın peşinden kaç polis gidiyor bir de onların peşinden giden güvenlik güçlerinin sayısını yazarsan o zaman objektif olduğunu kabul ederim. Kimse sıcaktan ölmez siz merak etmeyin. Polisimiz Jandarmamız taş gibi onlar o görev için ne eğitimlerden geçiyor biliyor musunuz? Unutmayın Viktor bey adalet bir gün size de lazım olabilir!!!!

 10. Viktor
  30.6.2017 - 16:34:10 Viktor

  Bu sıcakta yazık değil mi kendisi yürüyor yürüyor da o polis ve askere yazık değil mi. Sen devlet sırrını ifşa eden vekilini dışarı çıkartacaksın diye millet sıcaktan ölecek...

 11. Ebru'ya
  30.6.2017 - 16:31:26 Ebru'ya

  Protesto etme hakkı var. Buna kimsenin bir lafı yok. Sen sevmediğin biri evine geldiğinde kürekle gübremi taşıyorsun peşinden? Mecliste aramadıklarını nereden biliyorsun. Adamlar en son sesini duyurmak için 500 kilometrelik yola çıktı ve kalabalık çığ gibi büyüyerek gidiyor. Bundan neden rahatsız oldunuz. Adamın elinde top yok tüfek yok.

 12. HA HA HA
  30.6.2017 - 16:31:42 HA HA HA

  Biz de ne mi var!!! Bizde de mangal gibi yürek var.

 13. Fikret
  30.6.2017 - 16:28:57 Fikret

  Fikret Efendi yazan arkadaşa: Arkadaşım diyorum saygımı bozmak istemiyorum. Biz her zaman haklının yanında durduk. Evet gerekirse Düzcelilerin avukatı oluruz, gerekirse siz de haksızlığa uğradıysanız sizin arkanızda da dururuz. Bizim zihniyetimizde ocu bucu yok biz de insan hakları var özgürlük var adalet var!... sizde ne var??????

 14. Ebru
  30.6.2017 - 16:28:47 Ebru

  Adalet sokaklarda aranmaz arkadaş. Adalet arıyorsa Mecliste arayacak. Ne gerekiyorsa mecliste yapacak. Sokak sokak gezip milleti kışkırtmayacak. Onlar yürüyüş hakkını kullanıyorsa insanlarda protesto etme hakkını kullanıyor..

 15. Fikret'e cevap Yazan Arkadaşa Cevap
  30.6.2017 - 16:26:20 Fikret'e cevap Yazan Arkadaşa Cevap

  Fikret'e cevap veren arkadaş kimsin bilmiyorum. Keşke adını açık yazsaydın. Ne demek yüzde 70 oy aldı diye elini kolunu sallayarak gidemeyecek mi? Düzce ayrı bir eyalet mi? İşte sizin gibilerin bu zihniyeti yüzünden "Adalet Hepimize Lazım" diyoruz...

 16. Fikret Efendi
  30.6.2017 - 16:26:29 Fikret Efendi

  Fikret efendi hayırdır avukatımı oldun Düzcelilerin

 17. Fikrete cevap
  30.6.2017 - 16:23:59 Fikrete cevap

  Yüzde 70 AK Partiye oy vermiş bir ilde öyle babanın çiftliği gibi elini kolunu sallayıp gidecek hali yoktu..

 18. Fikret
  30.6.2017 - 16:19:33 Fikret

  Ankara'dan başlayan yürüyüş Düzce'ye kadar sorunsuz devam etti. Adamlar Düzce İl Sınırına girer girmez Suları kesildi. İkinci gün Gübre döküldü, 3. gün yollarına mermi bırakıldı. Düzce'nin adını Dünya'ya rezil ettik hep beraber ..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu