Siyaset Haberleri

Kimler HDP ile aynı safta

Kimler HDP ile aynı safta

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, ‘’HDP hayır dediğinde Evet için oy patlaması yaşanıyorsa, Boykot dediğinde Evet’in önü açılıyorsa ve bu durumdan hiçbir rahatsızlık duyulmuyorsa; kimler HDP ve Pkk ile aynı safta oluyor’’ diye sordu.

Tozan “AK Parti iktidarının ‘’Hayır’’ diyenleri sürekli olarak ‘’PKK-Kandil ve FETÖ’’ ile ilişkilendirmeye ve algı ortamı oluşturarak oy devşirmeye çalıştığını gözlemliyoruz. Bizler Hayır diyenler olarak Pkk’nın ve siyasi uzantısı olanların Hayır diyeceğini düşünmüyoruz. Çünkü Pkk’ya yakınlığı ile bilinen HDP daha önceki referandum da Hayır ve Boykot demiş olsa da; Evet’e çalıştığını biliyoruz. HDP’nin en güçlü olduğu illere baktığımızda 2010 referandumun da Evet oy’larının rekorlar kırdığını görüyoruz. Birkaç örnek verecek olursak 2010 referandumunda; Bingöl’den %95, Şanlı Urfa’dan %94, Bitlis’ten%93, Diyarbakır’dan %93, Hakkari’den %94 ‘’Evet’’ oyu çıktığını görüyoruz’ dedi.

AK PARTİ İKTİDARI BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURMANIN PEŞİNDE

AK Parti iktidarının bir yandan terör örgütlerini hedefe oturtarak Milliyetçi oyları devşirmenin peşinde olduğunu belirten Tozan “Diğer yandan ise şuan ‘’dolapta’’ olan ileride ne olacağı belli olmayan çözüm süreci günlerinde ki bölgenin kanaat önderleri ile beraber hareket edebileceği endişesini taşıyoruz. AK Parti İl başkanının da birkaç gün önce katıldığı bir programda Anayasa Taslağının 2012 yılında yazıldığı beyanını da göz önüne aldığımızda HDP’nin HAYIR demesi için hiçbir gerekçe olmadığını düşünüyoruz. Çünkü 2012 yılı çözüm süreci günlerine tekabül etmekle birlikte aynı yıllarda terör örgütü elebaşının da Başkanlık sistemini istediği ve başkanlık sistemini destekleyeceği konusunda haberlerin basında yer aldığını görüyoruz” dedi.

Tozan, “Bu gerçeklerden hareket ile soruyoruz; HDP, Hayır dediğinde Evet için oy patlaması yaşanıyorsa; Boykot dediğinde Evet’in önü açılıyor hiçbir rahatsızlık duyulmuyorsa; bu durum kime yarıyor, kimler HDP ile aynı safta oluyor?” sorusunu sordu. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


  1. Osman Arabacioglu
    29.3.2017 - 14:31:24 Osman Arabacioglu

    CHP daima haklidir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu