Siyaset Haberleri

Tozan, tozuttu

Tozan, tozuttu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan Düzce TV’de katıldığı TV programında Kızılay toplantı salonunda yapacakları toplantının Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından engellendiği yönünde ki iddialarını Düzce Kızılay Şubesi Yönetimi yalanladı.

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın Kızılay Düğün Salonunda yapacakları toplantının son dakikada anlaşma olduğu halde iptal edildiği yönündeki açıklamasına Düzce Kızılay Şubesi Yönetiminden açıklama geldi. Kızılay “Cumhuriyet Halk Partisi yetkilisi Düzce Şubesi ile irtibata geçmemiş, sözleşme yapmamış, talepte bulunmamıştır” dedi.

 CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın Düzce TV’ye yaptığı açıklamada Kızılay Düğün salonunda CHP İzmir Milletvekili Aytuğ Çıray’ın yeni anayasaya neden hayır denmesi gerektiği anlatmak için yapılacakları olan toplantının her şeyinin hazır olduğunu ancak son dakikada Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından engellendiğini ve anlaşma yapılan salonun iptal edildiğini bildirmesi üzerine Kızılay’dan açıklama geldi.

 Kızılay Düzce Şubesi Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada “Düzce Kızılay Düğün Salonu için hiçbir Cumhuriyet Halk Partisi yetkilisi Düzce Şubesi ile irtibata geçmemiş, sözleşme yapmamış, talepte bulunmamıştır. Kızılay’ın salonu daha önceden alınan karar ile hiç kimseye kiralanmaması hususunda 27 Şubat 2017 tarihinde toplanan yönetim kurulumuz kararı vardır. Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinin şubemizi karalayan işbu iddiasını şiddetle reddediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisinin sözleşme yapmadığı şubemiz ile hiçbir şekilde irtibata geçmediği bu kadar açıkken Kızılay’ımızı karalamasını kendilerine yakıştıramadık” denildi.

Referandum sürecinde Düzce’de evet oylarının beklenenden fazla olduğu ve yüzde 80’i yakaladığının konuşulmaya başlanması ile birlikte CHP Düzce İl Teşkilatı bütün milletvekillerini Düzce’ye getirmeye başladı.

 İl Başkanlığına geldiği ilk yıl sakin tavırları ve tartışmadan uzak yapısı ile herkesin takdirini kazanan CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, referandum sürecinde ise daha kavgacı tutum sergilemeye başlarken, yalan beyanda bulunma noktasına kadar geldi.

Düzce Kızılay Şubesinin 27 Şubatta aldığı yönetim kurulunda referandum süresince tarafsız tutum takınmak adına toplantı salonunu hiçbir siyasi partiye kiralamama kararı aldı. Bu karara rağmen CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan Düzce TV’de  “yeni anayasaya neden hayır demeliyiz” konulu programının Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından engellendiği yönünde yalan beyanda bulundu.

Tozan’ın yalan beyanını Kızılay Düzce Şubesi Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklama ile ortaya çıkardı.

Kızılay Düzce Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, açıklamaların devam etmesi halinde hukuki süreci başlatacakları bildirildi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


 1. Osman Karatay
  26.4.2017 - 16:37:57 Osman Karatay

  Yayalara yol vergisini getirceginizi unutmayin.

 2. Hasan Karagoz
  13.4.2017 - 12:46:31 Hasan Karagoz

  CHP nin gecmis yillarda ,hukumette sorumluluklari varken ,heryer gulluk gulustanidi.Bugunkuden cok,hava alanimiz,universitemiz,okulumuz,iyi hizmetler,hastahanemiz,ilacimiz,doktorumuz,borcumuz,hukuk,adalet,emniyet ve refahimiz vardi.Gecmisi ozluyorum.

 3. Osman Arabacioglu
  29.3.2017 - 14:33:12 Osman Arabacioglu

  CHP cok yasa.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu