Siyaset Haberleri

Düzce doğru kararı verecek

Düzce doğru kararı verecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, Düzce Belediyesi Erguvan Tesislerinde basın mensuplarıyla düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

16 Nisan Cumhurbaşkanlığı referandum çalışmaları kapsamında Düzce’de bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli basın mensupları şle kahvaltıda bir araya geldi.

Referanduma 2 haftadan daha az bir süre kaldığını ifade eden Bakan Özlü “Önemli bir dönüşümün eşiğindeyiz, önemli bir eşiği aşacağız, bu bir yenilenmedir. Referandum sürecinde gittiğimiz bütün illerde olumlu bir hava var” dedi.

Ekonomik göstergelere bakıldığında AK Parti döneminde belli bir istikrarın olduğunu ifade eden Bakan Özlü “AK Parti döneminde düşük gelirden orta gelirli seviyeye çıktık. Geçen yıl Türkiye 2,9, büyüdü. Darbe büyüme oranlarını etkiledi. Her şeye rağmen Türkiye büyüyor, AB ve ABD’den daha fazla büyüme gerçekleştirdik” dedi.  

Düzce’nin her seçim döneminde doğru karar verdiğini ifade eden Bakan Özlü “Düzce her dönem doğru karar veren bir ildir. Bu süreçte de doğru karar verecektir. Referandum maddeleri bir sıçrama yaratacaktır. Türkiye'nin yeni bir sıçrama ve hamle yapabilmesi için böyle bir değişikliğe ihtiyaç var ama omurgaya dokunmadan yapısal bir değişiklik olacak. Referandumdan sonra ne kadar hızlı karar alınabilindiği görülecek. 18 maddenin Türkiye’yi nasıl ayağa kaldıracağını kapı kapı dolaşıp anlatacağız” ifadelerini kullandı.  

Referandum sürecinde hayır diyenlerin yalan beyanlarda bulunduğunu belirten Bakan Özlü “Referandum sürecinde öyle söylemler var ki hepsi yalan. Biz gerçekleri tek tek ifade edeceğiz. Yetki fazla, diktatörlük olmaz mı diyorlar. Seçimle gelen, seçim olan yerlerde diktatör olmaz. Diktatör darbe ile gelir. Biz iş yapmak için yetki istiyoruz. İş yapmak isteyen insan yetki ister. Muhalefetin iş yapmak gibi bir söylemi olmadığı için mevcut sistemi istiyorlar” dedi.  

CHP’li vatandaşlardan da “evet” oyu isteyen Bakan Özlü “Düzce de CHP’li kardeşlerimden “evet” oyu istiyorum. Türkiye’nin geleceğini oylayacağız. CHP’ye oy verenlerden “evet” demelerini istiyorum. MHP’li seçmenin “evet” diyeceğine eminim şüphem yok. Bunu Türkiye’nin geleceği için istiyorum” şeklinde konuştu             

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli ise iktidarları süresince özgürlük ve güvene büyük önem verdiklerini söyledi. Yeni sistem ile birlikte ekonominin yeniden canlanacağını ifade eden dişli, ekonomi oyuncularının istikrara baktığını ifade ederek, yeni sistemde karar alma ve uygulama sürelerinin daha hızlı bir şekilde olacağını söyledi. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu