Siyaset Haberleri

MHP günden güne eriyor

MHP günden güne eriyor

Ülkenin içinde bulunduğu sert koşulların yanı sıra Düzce ile ilgili güncel olaylar hakkında da açıklama yapmaktan kaçınan MHP’li il ve ilçe yöneticilerine karşı MHP tabanından ciddi eleştiriler yükseliyor.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) il ve ilçe yöneticilerinin 16 Nisan referandumundan sonra sessiz kalması MHP tabanında endişelere neden oluyor. Ulusal ve yerel birçok sorun ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınan MHP, Düzce’de ki gücünü de tamamen kaybetmiş durumda.

AK Parti’den sonra Düzce’nin en güçlü partisi olan milletvekili ile belediye başkanı çıkarmaya en yakın konumda olan MHP’nin son yıllarda Düzce’de gücünü her geçen gün kaybetmesi MHP tabanının tepkisine neden oluyor.

İl ve ilçe yöneticilerinin MHP tabanından gelen önerilere ve eleştirilere kulak tıkadığı, tabanın ise bu durumda çok fazla şikayetçi olduğu da konuşuluyor.

MHP içinde ki muhalifler ise tabanın mevcut yönetime olan tepkisini de arkalarına alarak önümüzde ki aylarda yapılacak olan MHP il kongresinde karşı aday çıkaracakları ve bu konuda MHP genel merkezine de mevcut yönetim hakkında bir dosya sundukları da iddialar arasında yer aldı.

Ümit Yılmaz ve yönetimine muhalif isimlerin il kongresinde ortak hareket edeceği öğrenilirken, merkez ilçe kongresinde delege yapılmayan isimler ile MHP il yönetiminde daha önce görev almış isimler arasında da görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

Görüşmelerde ortak aday belirlenmesi için muhaliflerin kendi aralarında anlaşması konusunda MHP’li meclis üyesi Ercan Katırcıoğlu’nun mekik dokuduğu ve bu şekilde kendisini delege listesinden çıkaran Ümit Yılmaz ve ekibinden intikam almaya çalıştığı da iddialar arasında yer aldı. M. YILMAZ

 

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu