Siyaset Haberleri

Katırcıoğlu görevden alındı

Katırcıoğlu görevden alındı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Meclis Üyesi Ercan Katırcıoğlu MHP grup başkanvekilliği görevinden alındı. Katırcıoğlu’nun yerine göreve Avukat Taner Çakır getirildi.

MHP’de günlerdir beklenen gelişme gerçekleşti. MHP’li meclis üyesi Ercan Katırcıoğlu grup başkanvekilliği görevinden alındı. Katırcıoğlu’nun yerine MHP grup başkanvekilliği görevine bir diğer meclis üyesi Taner Çakır getirildi.

Ercan Katırcıoğlu ismi MHP’de son dönemde çok sık eleştirilmeye başlanmıştı. Özellikle sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile partisinin genel merkez yönetimi ile Düzce il yönetimi hakkında ağır ifadeler kullanan Katırcıoğlu, referandum sürecinde de partisi ile çalışmaktan vazgeçmiş ve hayır grubunun içinde yer almıştı.

Parti kararlarına karşı hareket eden Katırcıoğlu’na partinin yönetiminde ve tabanda da tepkiler hızla artmaya başlamış ve merkez ilçe kongresinde delege yapılmayarak bir nevi uyarıda bulunulmuştu.

Tüm uyarılara rağmen parti politikalarının dışında hareket eden Katırcıoğlu’nun il yönetimine muhalif isimler ile hareket etmesi ve yapılacak olan il kongresinde muhalif adayları destekleyeceği yönünde basında çıkan haberlerin ardından Katırcıoğlu için beklenen son geldi.

Katırcıoğlu’nun ardından grup başkanvekilliği görevine getirilen Avukat Taner Çakır ise parti içinde gerek yönetim ve gerekse taban tarafından çok sevilen bir isim. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu