Siyaset Haberleri

CHP bölücü örgütlerin siyasi uzantıları ile yan yana

CHP bölücü örgütlerin siyasi uzantıları ile yan yana

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez AK Parti’yi uyarırken CHP’ye sert eleştirilerde bulundu.

Sönmez, AK Parti için “FETÖ terör örgütünü sevindirecek adımlardan uzak durmalı” derken, CHP için ise “Kılıçdaroğlu, “Fırsat bulursa HDP genel Başkanı Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmek istediğini” söyledi. Bölücü Terör Örgütünün yasal uzantıları ile kol kola olmakla, Türkiye’nin meselelerini çözmek bir yana ancak bölünmeye hizmet edilir” ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez’den CHP ile ilgili çok sert açıklamalar geldi. Sönmez, CHP’yi terör örgütleri ile yan yana olmakla suçlarken “Bölücü Terör Örgütünün yasal uzantıları ile kol kola olmakla, Türkiye’nin meselelerini çözmek bir yana ancak bölünmeye hizmet edilir. Türkiye’nin acil ihtiyacı bütün milletin birliğidir. Sorunlarımız, hiçbir Partinin yalnız başına çözemeyeceği ağırlıktadır. Varlığı, Türkiye’nin bağımsız ve egemen bir ülke olmasına bağlı olan bütün partilerin, “Milli Seferberlik Hükümeti”nde bir araya gelmeleri ertelenemez görevdir ” dedi.

Sönmez yaptığı açıklama da “CHP milletvekili Enis Berberoğlu; Anayasa’nın ‘Milletvekilleri hakkındaki cezaların infazı, yasama döneminin sonuna kadar ertelenir’ şeklindeki açık Anayasa hükmüne rağmen tutuklandı ve AK Parti bu tutuklamaya tepki göstermedi. Ardından CHP, bu tutuklamaya tepki olarak sokağa çıktı. Önemli olan sokağa çıkışla birlikte başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP’lilerin yapmış oldukları açıklamalardır. Kılıçdaroğlu, “Fırsat bulursa HDP genel Başkanı Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmek istediğini” söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ise “Yürüyüşlerinin aynı zamanda tutuklu HDP milletvekilleri için olduğunu” açıkladı.  İşte asıl tehlike budur: 16 Nisan’da Türkiye’ye tuzak kuranların olmasını istedikleri bölünme budur. Bir tarafta yalnızlaşmış AK Parti, karşı tarafta ise ABD’nin “kara gücü” PKK’nın yasal Partisi ile saf tutmuş CHP. Türkiye’ye tuzak kuranların istediği tablo budur” ifadelerini kullandı.

ABD’nin Türkiye’nin tüm uyarılarına rağmen PKK’ya ağır silahlarla donatmaya başladığını söyleyen Sönmez “ABD, Türkiye’nin bütün uyarılarına rağmen PKK’yı ağır silahlarla donatmaya başladı. İncirlik’ten kalkan uçaklar Rakka’ya doğru ilerleyen PKK (YPG – SDG) kuvvetlerinin önünü açıyor. AB Parlamento Konseyi, Türkiye’yi siyasi denetime aldı. Katar, teröre destek veren ülke olarak ilan edildi ve ablukaya alındı. ABD yönetim çevreleri çok da fazla gizlemeye gerek görmeden asıl hedefin bölgedeki bir başka ülke (Türkiye) olduğunu söylüyorlar. Nihayet Barzani, 25 Eylül tarihinde bağımsızlık referandumu yapacaklarını açıkladı. Bütün bu yaşananların ardından beklenen, iktidarı ve muhalefetiyle; herkesin akıllarını başlarına almaları ve milleti bölme ve birbirine düşürme anlamına gelecek adımları atmaktan kaçınmalarıdır. Günün görevi bu tuzağı bozmaktır. İç çatışmayı derinleştirme anlamına gelecek adımların atılmasından kaçınmaktır. Elbette ki burada en büyük görev iktidar partisine düşüyor. AK Parti, sonuç olarak Bölücü Terör Örgütü’nü ve FETÖ’yü sevindirecek adımlar atmaya son vermelidir. Enis Berberoğlu’nun tutuklanması gibisinden gelişmeler sadece ve sadece Türkiye’nin düşmanlarını sevindirir. CHP ise Türkiye’ye yönelen esas tehdidi görmelidir. ABD destekli bölücülük ve Irak ve Suriye’de yaşanan gelişmeler, Türkiye’ye yönelen esas tehdidin nereden geldiğini gösteriyor” dedi. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


 1. Husnu Cavraz
  25.6.2017 - 17:27:15 Husnu Cavraz

  CHP nin payi ulke ,ulke genelinde cok az.Etken olacaklarina inancim yok .memlekete fazla zarar vermeleri ihtimali yok.

 2. Osman Alim
  25.6.2017 - 13:12:20 Osman Alim

  Ulkede adalet,demokrasi,esit firsatlar,serbestlik,hukuk,fikir hurriyeti,ifade hurriyeti ve yasam tarzinda sorunumuz ..Yasak diye birseyde yok.Tek yasak hainlerin faaliyetlerinedir.Hosuna gitmiyenin aramizda yeri yoktur.

 3. Osman Alim
  25.6.2017 - 13:12:20 Osman Alim

  Ulkede adalet,demokrasi,esit firsatlar,serbestlik,hukuk,fikir hurriyeti,ifade hurriyeti ve yasam tarzinda sorunumuz ..Yasak diye birseyde yok.Tek yasak hainlerin faaliyetlerinedir.Hosuna gitmiyenin aramizda yeri yoktur.

 4. Orhan Kaskar
  24.6.2017 - 13:58:09 Orhan Kaskar

  CHP diye bir sey yok.Yola cikanlar chp li degil ,ulkeyi karkasaliga suruklemeye calisan zavalliar.Bunu gormemek icin ,alim olmak gerekmez.

 5. abc
  20.6.2017 - 12:42:39 abc

  chp zaten ne zaman bu ülke yararına uygun bir şey yapmış ki şimdi yapsın. bu kafayla 2 bin sene daha yürürler.

 6. mehmet
  20.6.2017 - 12:40:10 mehmet

  chp li kardeşim yürümek yasak değil, ama yürüyüşün sonunda demirtaşı ziyaret edeceğim diyor, hdp li vekilleri ziyaret edebilirim diyor. zaten yürümesinn sebebi fetöcü vekilleri savunmak, ülkenn gizli kalması gereken bilgilerini paylaşmak casusluk yapmak, siz kime hizmet ediyorsunuz, ülkenin yanında durmak bu kadar zor mu.

 7. chp li
  20.6.2017 - 12:38:52 chp li

  en azından adaletin gelmesi için br şey yapıyor, kavga yok, dövüş yok, yürümektemi yasak bu ülkede. ülkeyi yasaklar ülkesi haline getirdiniz

 8. adalet yürüyüşünde düştü :)
  20.6.2017 - 12:37:28 adalet yürüyüşünde düştü :)

  adalet yürüyüşü yapıyormuş ama daha yürümesini bilmiyor. şmdi o yürüyüş bttiğinde ülkeye bir adalet gelecek bir adalet gelecek sormayın

 9. anti chp
  20.6.2017 - 12:35:56 anti chp

  chp nin kmlere neden yarandığı belli zaten, demirtaşı ziyaret edecekmiş, yanına okey de alsın. tutuklu hdp l vekiller ile okey oynarlar. memleket için hayırlı bir davranışı yok zaten

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu