Siyaset Haberleri

Erdoğan’dan beklentiler büyük

Erdoğan’dan beklentiler büyük

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Aralıkta yapılacak olan AK Parti Düzce 6. Olağan kongresine katılacak. Düzcelilerin Erdoğan’dan 4 büyük beklentisi var. Oyuncak OSB’nin akıbeti, otoban bağlantı yolunun bir an önce bitirilip hizmete girmesi, fındık fiyatlarının artması ve Düzce’ye 20 bin kişilik bir stat yapılması.

AK Parti kongresine katılmak üzere Düzce’ye gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Düzce mitinginde ne konuşacağı merak konusu oldu. Gittiği her il’e bir müjde veren Erdoğan’ın Düzce’ye nasıl bir müjde vereceği bilinmiyor ancak Düzcelilerin 4 önemli beklentisi var.

En önemli beklenti ise yılan hikâyesine dönen Oyuncak OSB. 2015 yılında Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından söz verilen Oyuncak İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili henüz bir çalışma yapılmadı. Konuyu sadece Düzce Üniversitesi ciddiye alıyor ve bazı çalışmalarda bulunuyor. Bunun dışında Düzceli siyasiler konuya oldukça uzak, verilen sözü unutmuşa benziyorlar. Erdoğan’ın bu konuyu gündeme getirmesi ve Oyuncak OSB’nin kurulması yönünde kesin bir talimat bekleniyor.

Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali açılmasına rağmen henüz otoban bağlantı yolu tamamlanmış değil. Bu durum özellikle Kervan’da şehir içi trafiği olumsuz etkiliyor. Erdoğan, konuşmasına otoban bağlantı yolunun hızlı bir şekilde tamamlanması konusunda bir talimat verebilir.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değinmesi muhtemel bir diğer konu ise Düzce’ye 20 bin kişilik bir stat yapılması. Başbakan Binali Yıldırım’ın sözünü verdiği stat ile ilgili Düzce’de henüz bir çalışma yapılmadığı gibi Düzceli bürokratlar ve siyasilerde konuya oldukça uzak kaldı. Düzce’nin komşu illeri modern stadyumlar ile donatılırken Düzce’nin statsız kalması Düzcelilerin tepkisini çekiyor. Halkın isteklerine değer veren Erdoğan, Düzcelilere modern bir stat sözü de verebilir.

Düzcelilerin en çok merak ettiği konu ise kuşkusuz fındık fiyatları ile ilgili. Fındık fiyatlarından dert yanan üreticiler, konunun sadece Erdoğan tarafından çözüleceğini düşünüyor. TMO’nun açıkladığı fiyattan memnun olmayan fındık üreticileri, fındık fiyatlarına Erdoğan’ın müdahale etmesini ve en az 12 TL seviyelerinde olmasını istiyorlar.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Düzce’ye en son 2016 Eylül’de geldi. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette Erdoğan’ın geldiğinden siyasetçilerin dahi haberi olmadı OSB’de Sarsılmaz Silah fabrikasını ziyaret eden Erdoğan, sessiz bir şekilde geldiği Düzce’den yine sessiz bir şekilde ayrılmıştı.

26 Mart 2014 tarihi ise Düzce tarihinin en büyük ve en kalabalık mitingine imza atmıştı Erdoğan. 200 bine yakın vatandaşın katıldığı miting sonrası gerçekleşen yerel seçimlerde AK Parti Düzce’de tüm belediye başkanlıklarını kazanmayı başarmıştı. Yani Erdoğan Düzce mitingi ile Düzce’nin tüm ilçelerinin yerel yönetimlerini AK Parti’ye kazandırmış oldu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu defa kongre için Düzce’ye geliyor. Kongrenin miting havasında geçmesi beklenirken en az 25 bin Düzce’linin Erdoğan’ı görmek için kongreye gideceği hesaplanıyor. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu