Siyaset Haberleri

Düzce Türkiye’nin örneğidir

Düzce Türkiye’nin örneğidir

Partisinin il başkanlığı binası için Düzce’ye gelen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Düzce Türkiye’nin örneğidir. Bir araya geldiniz. Bir aile oluşturdunuz, kız aldınız kız verdiniz. İyi Parti olarak Düzce’yi örnek aldık. Ev ev, esnaf esnaf, dost dost, akraba akraba gezeceksiniz, onlara bizi anlatacaksınız. Diyeceksiniz ki İyi Parti bir cesurlar hareketidir. İyi Parti kadın hareketidir. Değerler hareketidir” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin il başkanlığı binasının açılışı için Düzce’ye geldi. İl başkanlığı binasının açılışı öncesi parti binası önünde halka hitap eden Akşener “Düzce Türkiye’nin örneğidir. Bir araya geldiniz. Bir aile oluşturdunuz, kız aldınız kız verdiniz. İyi Parti olarak Düzce’yi örnek aldık. Ev ev, esnaf esnaf, dost dost, akraba akraba gezeceksiniz, onlara bizi anlatacaksınız. Diyeceksiniz ki İyi Parti bir cesurlar hareketidir. İyi Parti kadın hareketidir. Değerler hareketidir” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu’nun kendise verdiği sözü de hatırlatan Akşener “Bugün bu soğuk havada özellikle kadınlar evini, işini gücünü bırakıp burada ise genç kızlar çoğunlukta hepiniz bana hakkınızı helal edin. İl Başkanı bana bir söz verdi. Ben onun okul ablasıyım. İki vekil ve belediye sözü verdi. Dikkatle takip edeceğim. Sizinde il başkanınızı sevdiğinizi görüyorum. Sizlerde onun yanında olunuz” şeklinde konuştu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Bugün bu soğukta hafta arası bir saatte neler yaşadığınızı biliyorum. 50 bin çeşit tehdide rağmen gizli gizli korkutulmaya rağmen buradasınız, kadınlarımızla buradasınız, gençlerimizle buradasınız. Sizi korkutmaya çalışanlara bu küçük şehirde bu iradeli insanların oluşturduğu bu tablo emin olun ki bugünün güçlülerini titretiyor. Onlar korktuğu için korkutmaya çalışıyorlar. Kendilerine kullandıkları gücü kaybetmemek için korkuyorlar. Bu millet edeplidir, bu millet hayâ sahibidir. Bu millet Anadolu’nun irfanına sahiptir. Bu gariban kadından ve arkadaşlarından korkuyorsunuz. Korkmaktan da haklısınız. Düzceli bugün burada ise başka şehirlerden otobüslerle insan gelmemişse yeni deyim ile organik bir toplantı ise evet korkmalısınız. İktidarınız sallanıyor” dedi.

FETÖ davaları hakkında da konuşan Akşener “24 yıldır bu ülkede politika yapıyorum ve ayakta kaldım. Kimin kime nasıl kuyruğu değiyorsa bilmiyorsak ayıptır. Kim FETÖ’cü ise o örgütün içinde aktif görev aldıysa hukuk gereğini yapmalıdır. Ama damadım FETÖ’cü dokunma gelinin babası FETÖ’cü dokunma, senin FETÖ’cün benim FETÖ’cüm diy ayırsanız ne bu mücadele temiz olur ne de garip temiz saf, senin sebebin ile oralara maaş almaya gitmiş insanların hakkını hukukunu koruyamazsın. Zengini kaçar gider, garibanı her türlü hukuksuzluk ile karşı karşıya gelir. Bu devletin özelliği adalet olmalıdır. Sayın Erdoğan diyor ki Dünya beşten büyüktür. Bende diyorum ki Türkiye Erdoğan’dan büyüktür. Türkiye saray koalisyonundan büyüktür. Bu milletin feraseti bu milletin irfanı devreye girmiştir” dedi.

Düzce’de çalmadık kapı bırakmayacaklarını söyleyen İyi Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu “Burada bu kalabalığı, gözlerde ki pırıltıyı görünce şunu söylemek istiyorum. Türkiye’nin geleceğine hoş geldiniz. Düzce güzelliklere layık. Bu ülke güzelliklere layık. Biz buraya sefa sürmeye gelmedik, biz cefa çekmeye geldik. Gün el ele gönül gönüle sev damızı Düzce’ye taşıma günü. Düzce’de çalmadık kapı, girilmedik kapı, tutmadık el bırakmamak için buraya geldik” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti il binasının açılışının ardından partililer ile bir süre sohbet etti ve ardından Düzce’de esnaf ziyareti gerçekleştirdi. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu