Siyaset Haberleri

Milli İttifaka yerelde Darbe vuruluyor

Milli İttifaka yerelde Darbe vuruluyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçimlerde Milli İttifak kararına rağmen yerel teşkilatlarda ittifak tam anlamı ile sağlanamadı. Özellikle belediye meclis toplantısında yaşananlar ve MHP Düzce İl Başkanı Ümit Yılmaz’ın açıklamaları Milli İttifaka yerelde zarar veriyor.

AK Parti ve MHP arasında oluşturulan Milli İttifaka, yerel yöneticilerin yaptığı açıklamalar zarar vermeye devam ediyor. Düzce Belediye Meclisinin son toplantısında yaşanan gerilim ve MHP Düzce İl Başkanı Ümit Yılmaz’ın açıklamaları tepki ile karşılanırken, MHP seçmeni de açıklamalara daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin şahsi gayretleri ile sağlanan ittifakın temel amacı muhafazakâr milliyetçi seçmeni tek çatı altında toplamak ve birlikte hareket etmelerini sağlamak, ancak yerelde yaşanan çekişmeler ittifakın yerele yayılmasına engel oluyor.

MHP’nin yerel teşkilatlarının ittifaka tam olarak sahip çıkmaması, yerelde AK Parti seçmeni ve MHP seçmenini kaynaştırmadan ziyade ayrıştırmaya çalışan açıklamaların yapılması ittifaka gelmesi muhtemel oyların diğer muhalefet partilerine yönlenmesine neden oluyor ve doğal olarak bu açıklamalardan en büyük zararı Milli İttifak görüyor.

Son günlerde gerek belediye meclisinde yaşananlar gerekse Ümit Yılmaz’ın açıklamaları MHP Düzce teşkilatlarının Milli İttifakı tam olarak benimsemediği şeklinde yorumlanıyor. Yapılan sert açıklamaların ardından seçim döneminde AK Parti teşkilatları ile birlikte seçim propagandası yapacak olan MHP’nin seçmenine bu durumu anlatması da zor olacak.

MHP Düzce İl Başkanı Ümit Yılmaz’ın ayrıştırıcı ve Milli İttifaka zarar veren açıklamalar yerine AK Parti ve MHP tabanını kaynaştırıcı açıklamalar yapması Milli İttifakında daha da güçlenmesini sağlayabilir.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu