Siyaset Haberleri

SİYASETTE HESAPLAR ALT ÜS

SİYASETTE HESAPLAR ALT ÜS

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ortak kararı sonrası 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçimler öncesi siyasetteki tüm hesaplar alt üst oldu. Milletvekilliği, ya da belediye başkanlığı adaylığını düşünen siyasileri oldukça zor bir karar bekliyor.

24 Haziran’da yapılacak olan erken genel seçimler öncesi siyasi kulislerde de hareketlilik başladı. Tüm siyasiler öncelikle Mart 2019 belediye seçimlerine göre hareket ederken, genel seçimlerin 24 Haziran 2018’e alınması ile birlikte öncelikleri milletvekilliği oldu.

2 İSİM DEĞİŞECEK

AK Parti’den milletvekili seçilebilmek için 50 civarı aday adayının başvuru yapması beklenirken en az 2 ismin değişeceği konuşuluyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün bakanlığa devam edeceği düşünüldüğünde 1 ismin değişmesine kesin gözü ile bakılırken diğer ismin kim olacağı merakla bekleniyor.

CHP ÖN SEÇİM YAPACAK MI?

CHP’de ise tam bir sessizlik ve şaşkınlık hakim. CHP’de ön seçim yapılıp yapılmayacağı da merakla beklenirken henüz Cumhurbaşkanı adaylarının da belli olmaması seçmen kitlesinde de rahatsızlığa neden oluyor. CHP Düzce il teşkilatının sessizliği ve il başkanı Zekeriya Tozan’ın Düzce ve Düzce’nin sorunlarından uzak yaşaması da CHP’nin Düzce’de elini zayıflatıyor.

MHP’DE KAFALAR KARIŞIK

MHP’de ise kafalar karışık. Cumhurbaşkanlığında Erdoğan’ı destekleyecek olan MHP, ittifakın oylarının ayrı ayrı da hesaplanacağını hesaba katarak kendi milletvekili adaylarını destekleyecek. Ancak daha geçen haftaya kadar AK Parti ve Düzce Belediyesi aleyhine açıklamalarda bulunarak ittifaka zarar veren MHP Düzce İl Başkanı Ümit Yılmaz’ın seçim döneminde seçmenine bu durumu nasıl izah edeceği merak konusu.

İLK HEDEF 100 BİN İMZA

İyi Parti Cumhurbaşkanlığı için Genel Başkanları Meral Akşener’e öncelikle 100 bin imza toplamaya çalışacak.  Saadet Partisi ile ortak hareket etmesi planlanan İyi Parti’de milletvekili adaylığı konusunda henüz ön plana çıkan bir isim yok.  İyi Parti’nin 2 ay gibi kısa bir sürede Düzce’de nasıl bir başarı yakalayacağı da merak konusu.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu