Siyaset Haberleri

AK Parti’de 8 bin kişi sahada

AK Parti’de 8 bin kişi sahada

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin 24 Haziran seçimlerine hazır olduklarını söyleyerek “Düzce’de 48 bin üyemiz var. Mahalle temsilcileri ve yönetimleri, köy temsilcileri, sandık müşahitleri toplam 8 bin kişi ile sahadayız. Hedefimiz yüzde 81 oy oranını yakalamak ve 3 milletvekili ile bir bakan çıkarmaktır” dedi.

24 Haziran seçimleri öncesi basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, seçime hazır olduklarını 8 bin kişi ile saha çalışmalarına devam ettiklerini ve Düzce’de yüzde 81 oy oranını hedeflediklerini söyleyerek “Bakanımız Dr. Faruk Özlü’nün de Bakanlık görevine devam edeceğine düşünüyoruz. Böylelikle ilimizde 1 bakan ve 3 milletvekili olacaktır” şeklinde konuştu.

Keskin “Önemli bir sürece giriyoruz. Hem ülkemiz hem de ilimiz için çok önemli bir seçim yapacağız. Ülkemize ve Düzce’mize ve dünya mazlumlarına hayırlı olmasını diliyoruz. Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi Düzce teşkilatları yarın seçim olacakmış gibi hazır, iri ve diri bir teşkilattır. Kadın, Gençlik, ilçe teşkilatlarımızla, İGM ve Belediyelerimizle her zaman sahadayız. 24 Haziranda da en yüksek oy oranı ile hem ilimize hem de Recep Tayyip Erdoğan’a yakışır bir şekilde seçimi bitireceğiz” dedi.

Keskin’in açıklamaları şu şekilde;

Herkes tarafını belli edecektir

Bu süreçte MHP ile aramızda Cumhur İttifakı söz konusudur. MHP’li arkadaşlarımızla Türkiye’nin yarınlarını şekillendirecek ve daha güzel olması için bu seçimde ciddi bir çalışma içinde olacağız. Son süreçte CHP’nin HDP’nin ve sözde İyi Partinin yaptığı çalışmaları takip ediyoruz. Türk Milleti feraset sahibidir ve bu vakaları normal karşılamamıştır. Geçtiğimiz gün CHP’den 15 vekil sözde İyi Parti’ye geçmiştir. Demokratik bir sistemde böyle geçişler bu ülkeye fayda vermemiştir. Geçtiğimizde de yaşanılan Güneş Otel vakası ile benzerlik göstermesi ilginç ve düşündürücüdür. Önemli olan devletin bekası ve geleceğidir. Beka mücadelesinde herkes tarafını belli edecektir. Bizim milletimiz her şeyi görmekte ve değerlendirecektir. 24 Haziranda da gereken cevabını verecektir. Siyaset ülke ve millet menfaatleri üzerine yapılır. Biz görüyoruz ki ülke ve millet menfaatleri üzerine yapılmayan hiçbir çalışma başarılı olmamıştır. O yüzden biz milletimize güveniyoruz. Devlet ve gelecek konusunda hassas olduğumuzu başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve parti yetkililerimiz her defasında ifade ediyorlar ve bizler de yolunu ve yönünü çizmiş bir teşkilatız. Bu saatten sonra tüm teşkilatlarımız seçime hazırdır.

48 bin 855 üye, bin 710 sandık müşahidimiz var

Düzce’mizin nüfusu 377 bin 600 olarak açıklanmıştır. Seçmen sayısı 261 bin 756’dir. Kadın seçmen 132 bin ve genç seçmenimiz de 59 bin olarak çıkmıştır. Düzce teşkilatları 48 bin 823 üyesi olan, Türkiye’de nüfus oranına göre en yüksek üyesi olan ilk 10 ilin içindedir. Gayret gösteren başta Merkez ilçe olmak üzere Kadın, Gençlik ve tüm ilçe teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Düzce’mizde 855 sandığımız var. Önümüzdeki günlerde YSK’nın belirlediği kriterlerle belki sayı düşebilir ya da çıkabilir. 1710 AK Parti müşahidi var. Sandık yönetim kurullarını hazırladık. Türkiye’de sisteme giren ilk iliz. Bu çalışmayı yapan merkez ilçe ve diğer ilçelerimize gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Mahalle yönetim kurullarımızı kurduk. Bu dönem onu da kurmak nasip oldu. Mahalle yönetim başkanlarımız da sokak sokak gezecekler. Gençlik ve Kadın Kollarımız da hazırlıklarını yaptılar. Seçime hazırız derken bundan bahsediyorduk. 7/24 esasına göre çalışıyoruz. Tam zamanlı çalışmalarını devam ettiriyoruz. Her birim başkanı AK Parti çalışmaları dışında başka bir işle de uğraşamaz. Uğraşacaksa başka bir iş yapacak çünkü biz bu işe dava zihniyeti ile bakıyoruz. 114 mahalle temsilcimizi belirledik. 279 köyümüzün temsilcisini tekrar gözden geçirip aktif hale getirdik. Genç dinamik, gönül vermiş kişileri yerleştirdik.

8 bin kişi ile sahadayız

Düzce teşkilatlarımız 8 bin sahada çalışan yol arkadaşımız vardır. Bu büyük aile ile 24 Haziranda hedefimiz olan plakayı tutturacağız. Bunu başarabilecek güçte ve yapımız vardır. Bütün çalışmalarımızı kongrelerimiz devam ederken bu yapı üzerine kurduk ve gece gündüz çalıştık. Bakanımız Milletvekillerimiz, Belediyelerimiz ve tüm teşkilatlarımızla çalıştık. AK Parti döneminin Düzce’ye 13 yılda yaptığının hizmetlerin üçte ikisini 3,5 yılda yapmış teşkilatlarız. Bu dönemde başlattığımız toplantılarla sandık müşahidinden köy temsilcisine kadar bütün arkadaşlarımızın birbirine ulaşabilecek bir sistem oluşturduk. Artık seçimden seçime, teşkilat başkanlarını, milletvekillerini gören bir sistemi geride bıraktık. Yaklaşık 2 ayda bir bütün mahalle ve köy temsilcileri ile istişareler yapıyoruz. Siyasetin hüküm sürmediği yerde başka şeyler hüküm sürer. Biz aynı güç ve iradeyle sahada olacağız.

Partiye zarar verenleri ihraç ettik

AK Parti çok büyük bir ailedir. Bu aile içinde önemli olan birlikte olmak, uyumlu olmak, iyi niyetli olmaktır. 3.5 yılı aşkın görev süremiz içinde bunu hem kamuoyuna hem de teşkilatlarımıza bu uyumu ispat etmiş bulunuyoruz. Bundan sonra da böyle olacaktır.

İl Başkanlığı olarak AK Partimizin içinde aykırı sesler çıkartan ve partinin süreç ve kimliğini zedeleyen kişileri ihraç ettik. AK Partinin bir tüzüğü ve realitesi var. Bu kaide ve kurallara uymayanları Disiplin Kurulu ile ihraç ediyoruz. AK Parti sıradan bir parti değildir. Milletin iradesini ortaya koymuş bir partidir. O yüzden bu uyumu bozacak kimseyi izin vermeyeceğiz.

Görev istememiz doğru değildir

Genel Merkezimiz ve Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle gösterilen yere aday oluruz. İl Başkanlığını istemiştim. İl Başkanlığı meşaketli ve güzel bir görevdir. Hizmet mantığı ile yapılacaksa, farklı niyetler güdülmeyecekse en güzel görevlerden biridir. Bugüne kadar bu mantıkla çalıştım bundan sonra da çalışacağım. Görev istenmez verilir ve bizim bu saatten sonra görev istememiz doğru değildir. Ben köyden gelmiş biriyim. Bizi almışlar ve şerefli yere layık görmüşler. Bu bizim için şereftir.

Cumhurbaşkanımızın kararı ile Perşembe günü aday adaylık süreci de netleşecek. MKYK’ dan  çıkan sonuç tüm teşkilatlarımıza tevdi edilecek. Zaman çok dar ve belli kriterler koyulacak. Teşkilat temayülü, STK’ların temayülü, kamuoyu araştırmalar ve genel merkezin yaptığı bir tasarruf olacak. AK Parti sıradan bir parti değildir. AK Parti kimliğine uymanız gerekiyor.

Ayşe Keşir Düzce’ye uzak bir isim değildir

Sayın milletvekilimiz Ayşe Keşir hiçbir zaman yukarıdan gelmiş değil, hem Düzceli hem de Genel Merkezde uzun süre çalışmıştır. Ayrıca Bakanımız Fatma Şahin’in danışmanlığını yapmıştır. Kendisi ile Düzce’de yıllarca görev yaptık. Dolayısıyla Düzce’ye yabancı bir isim değildir. Bu dönemde de bu kriterlerin hepsi değerlendirilecektir. Cumhurbaşkanımızın takdirleri, Teşkilat Başkanlığımızın ve il teşkilatımızın tasarrufları ile Düzce’de uyumlu, kaliteli ciddi bir ekip olacaktır.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu