Siyaset Haberleri

Keskin hariç hepsi istifa etti

Keskin hariç hepsi istifa etti

24 Haziran seçimleri için CHP ve MHP il başkanları milletvekilliği aday adaylığı için istifalarını verdi. AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ise teşkilatın başında il başkanı olarak seçimlere girecek. İyi Parti’de ise İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu İl Başkanlığından, Merkez İlçe Başkanı Yunus Özay Er merkez ilçe başkanlığından istifa etti.

24 Haziran seçimleri Düzce'de kıyasıya rekabete sahne olacak. Biryanda yüzde 81 hedefi belirleyen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve cumhur ittifakına güvenerek aday olan MHP Düzce İl Başkanı Ümit Yılmaz yer alırken, diğer yanda ise Düzce'de 2 milletvekilliği hedefleyen İyi Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu ve 7 Haziran seçimlerinde büyük bir başarı yakalayan CHP.

Düzce'de MHP dışında ki muhalefet partilerinin amacı en az bir milletvekili çıkartmak ve Düzce'de AK Parti egemenliğine son vermek. MHP ise daha önce CHP'ye kaptırdığı oyları geri kazanmak ve Düzce'de tekrar ikinci parti konumuna gelerek cumhur ittifakındaki gücünü göstermek istiyor.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin “Düzce'de 8 bin teşkilat üyesi ile sokaklardayız” diyerek tüm muhalefete büyük bir gözdağı verdi. CHP’de ki aday belirsizliği yerel baz da teşkilatlara büyük zarar veriyor. CHP Düzce'de tarihi bir hezimete uğrayabilir.

İyi Parti'de ise Ercan Katırcıoğlu Genel merkezden aldığı olurla aday adaylığı için il başkanlığından istifa etti. Yine İYİ Parti  Merkez İlçe Başkanı Yunus Özay Er de önceki gün görevinden istifa ederek aday adayı olacağını açıkladı.

24 Haziran'a kadar Düzce’de heyecanlı bir seçim süreci yaşanacak.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu