Siyaset Haberleri

Vatandaş Düzceli vekil istiyor

Vatandaş Düzceli vekil istiyor

24 Haziran seçimleri öncesi partilerde aday adaylık süreçleri devam ederken gözler AK Parti’ye çevrildi. Düzce’den 3 milletvekili çıkarmasına kesin gözü ile bakılırken Düzceliler, aday adayları arasından belirlenecek 3 milletvekilinin de Düzce’yi ve Düzce’nin sorunlarını yakından bilen Düzceli isimlerden oluşmasını istiyor.

Düzce’den 3 milletvekili çıkarmasına kesin gözü ile bakılan AK Parti’den vatandaşın tek isteği, Düzce’yi ve Düzcelileri iyi tanıyan isimlerin aday gösterilmesi. Daha önceki seçimlerde gösterdiği adaylar ile Düzcelilerin tepkisini çeken AK Parti buna rağmen her seferinde 3 milletvekili çıkarmayı başarmıştı.

Ancak 24 Haziran seçimleri öncesi birçok seçmenin “Cumhurbaşkanı oyum Erdoğan’a, parti oyum MHP’ye” ifadelerini kullanması ve bunların yüksek sesle dile getirilmesi AK Parti’de aday belirme konusunda sorun yaratacak gibi gözüküyor. Seçmenler 2002 yılından beri AK Parti’den seçilen milletvekillerin Düzce’ye bir şey kazandırmadığını buna rağmen AK Parti’ye desteklerinin devam ettiğini fakat 24 Haziran’da bir muhalif milletvekili çıkarmak için cumhur ittifakı içerisinde yer alan MHP’ye oy vereceklerini söylüyorlar.

Özellikle mahalle ve köy kahvehanelerinde sıkça dillendirilen bu konuşmalar sonrası AK Parti Düzce teşkilatı da aday adayları arasından belirlenecek adayları ince eleyip sık dokumaya başladı. Vatandaşların kabul göreceği adaylar ile yola çıkmak isteyen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin’in de sokağın nabzını tuttuğu ve 3 adayın belirlenmesi noktasında vatandaşların istediği isimler üzerinde karar kılarak bu doğrultuda AK Parti Genel Merkezine rapor sunacağı iddia edildi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu