Siyaset Haberleri

100 bin imza için stantlar kuruldu

100 bin imza için stantlar kuruldu

Genel Başkanlarını 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olarak gösteren İyi Parti, Saadet Partisi ve Vatan Partisi 100 bin imza sayısına ulaşmak için imza kampanyalarını başlattılar. Düzce Adliyesi önünde stant açan partiler seçmenlerini seçim kuruluna yönlendirerek genel başkanları için imza topluyorlar.

İyi Parti, Saadet Partisi ve Vatan Partisi, cumhurbaşkanı adayları için Düzce Adliyesi önünde stant kurarak imza toplamaya başladılar. Stantlarda yer alan görevliler, imza atmak için gelen vatandaşlara yardımcı oluyorlar.

Vatandaşların imza kampanyasına büyük ilgi gösterdiğini söyleyen İyi Parti Düzce İl Başkanı Niyazi Bakan “İmza kampanyasını demokratik bir şölene çevireceğiz.  Hiçbir sıkıntıya girmeden yolumuza devam ederiz. Yalnız Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklaması çok talihsiz bir açıklama. Halkın aklıyla ve korkularıyla dalga geçmiş gibi düşünüyorum. Bu şekilde talihsiz bir açıklamanın içerisinde yer almak bizi üzdü. Bu şekilde korku siyaseti yapmak yanlış bir politikadır. Hep birlikte gideriz imzamızı atarız. İyi Parti olarak her zaman Meral Akşener’in arkasındayız ama diğer arkadaşlara da başarılar diliyoruz. Cumhurbaşkanı adaylarına da başarılar diliyoruz. Siyasetin içinde birlik olarak kol kola olarak işimizi yapmalıyız. Korku siyasetiyle insanları korkutmanın anlamı yok. Biz bu vatanın evlatlarıyız” dedi.

Saadet Partisi yönetim kurulu üyesi Mehmet Ali Çelik’de parti olarak çalışmalarına devam ettiklerini Düzcelileri, Genel Başkanları Temel Karamollaoğlu’na destek olmak için imza atmaya davet ettiğini ifade ederek “ “Saadet Partisi olarak biz, Düzce İl Seçim Kurulu önünde standımızı kurduk. Düzceli seçmenimizin, Düzceli hemşerilerimizin Saadet Partimizin başkan adayı Temel Karamollaoğlu’na imza kampanyası için halkımıza burada desteklerimizi sürdürüyoruz. An itibariyle elimize aldığımız broşürler, belgeler mevcuttur. Düzce’mizde biz 250’nin üzerindeki üyemizin, gönüllümüzün imzasıyla hedefimiz bin olmasına rağmen bu saat itibariyle biz 250’nin üzerinde imzamızı aldık ve hala içeride arkadaşlarımız mevcut. İnsanımız halkımız destek için buraya geliyor” şeklinde konuştu.

Düzce Adliyesi önünde stant açan bir diğer parti olan Vatan Partisi’de Genel Başkanları Doğu Perinçek için Düzcelilerden destek istedi. Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez “ Bugün bir demokrasi mücadelesi veriyoruz. Bu iktidar her zaman millet iradesi diyordu ama seçime girme hakkı olan Vatan Partisi’nin önüne yüz bin imza barikatını kurdu. Düzce’nin her tarafından en uzak köylerinden yurttaşlarımız gelip imza veriyor. Daha bugün birinci gün. Biz bu barikatı da yıkacağız ve millet iradesinin ne olduğunu bu iktidara göstereceğiz. 9 Mayısa kadar imza kampanyamız devam edecek” dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu