Siyaset Haberleri

AK Parti’den sürpriz liste

AK Parti’den sürpriz liste

AK Parti’nin de adaylarını açıklaması ile birlikte tüm adaylar ortaya çıkmış oldu. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir gizlilik ve inceleme sonrası son şeklini verdiği milletvekili listesinde büyük sürprizler yer alıyor.

24 Haziran seçimleri öncesi tüm siyasi partilerin adayları netleşti.  AK Parti’de 1. sıra adaylığına Fahri Çakır getirilirken, 2. Ve 3. Sıra da ise sırasıyla Ayşe Keşir ve Numan Çabuk yer aldı. CHP Zafer Teber,  MHP Ümit Yılmaz ve İyi Parti ise Yunus Özay Er’i 1. Sıra adayları göstererek Düzce’den en az bir milletvekili çıkarmaya çalışacaklar.

Fahri Çakır Düzce’den 1. Sıra milletvekili adayı gösterilirken, Ayşe Keşir 2. Sıra, Numan Çabuk ise AK Parti’nin Düzce’de ki 3. Sıra milletvekili adayı oldu.

AK Parti’nin sürpriz listesi tüm Düzce’de şaşkınlık yaşattı. CHP ve İyi Parti’de 1. Sıra adaylarını güçlü isimlerden oluşturarak Düzce’den en az bir milletvekili çıkarmayı hedefleyecekler. CHP’de 1. Sıra adayı 2015 seçimlerinde büyük başarı elde eden Zafer Teber olurken, İyi Parti’nin 1. Sıra adayı ise Merkez ilçe başkanlığından istifa eden Yunuz Özay Er oldu.

Cumhur ittifakının içerisinde yer alan MHP’de 1. Sıraya eski il başkanı Ümit Yılmaz getirildi. Yılmaz’ın adaylığı ile İyi Parti’ye ve CHP’e gitmesi muhtemel oyların önüne geçilmesi hedefleniyor.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


 1. İsmail mali
  22.5.2018 - 01:24:06 İsmail mali

  Akp bu sefer 3 te 3 yapamaz fahri Çakır akp ye oy kaybettirir muhalefet iyi çalışırsa milletvekili çıkarabilir yeterki düzcenin sorunlarını işlesinler yeter

 2. DÜZCELİİİİ
  22.5.2018 - 00:10:03 DÜZCELİİİİ

  FAHRİ ÇAKIR HAYIRLI OLSUN ALLAH UTANDIRMASIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

 3. Düzceli
  21.5.2018 - 23:46:25 Düzceli

  FAHRİ ÇAKIR HAYIRLI UĞURLU OLSUN ALLAH UTANDIRMASIN

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu