Siyaset Haberleri

İthal vekil dediler En çalışkan vekil çıktı

İthal vekil dediler En çalışkan vekil çıktı

Düzce’nin ilk kadın milletvekili olan Ayşe Keşir, çalışkanlığı ile göz dolduruyor. 7 Haziran seçimlerinde AK Parti Düzce Milletvekili adayı gösterildiği dönemde “İthal vekil” söylemlerine maruz kalan Keşir, geride kalan 3 yılda hakkında ki algıyı ortadan kaldırmayı başardı.

7 Haziran 2015 seçimleri öncesi yazılı ve görsel medyada “İthal vekil” diye adından söz edilen AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, hakkında yürütülen algı operasyonlarına çalışkanlığı ile karşılık verdi. Kamuoyunda oluşturulan algının aksine meclis çalışmalarından fırsat buldukça Düzce’ye gelen ve ev ziyaretleri yapan Keşir, vatandaşların sorunlarını teker teker dinledi. Not aldığı sorunları yakından takip eden Keşir, çözüm noktasında da elinden geleni yapması ile biliniyor.

Yazılı ve görsel basında kendisine yer bulamamasından dolayı, Düzcelilere kendini ifade etmekte zorlanan Keşir’in en büyük handikapıda bu.

Ancak buna rağmen özellikle Düzce’nin köylerinde kadınlar tarafından Ayşe Keşir’e büyük bir sempati var. Bununda en büyük sebebi seçim dönemi dışında dahi köylerde ev ziyaretleri yaparak vatandaşlar ile bir araya gelmesinden kaynaklanıyor. Hiç gitmediği köylerde dahi bu durum sürekli dillendiriliyor ve özellikle kadınlar arasında Ayşe Keşir’e karşı olan ilgi artıyor.

Birçok Düzcelinin hem fikir olduğu bir diğer konu ise 2002 yılından beri seçilen en çalışkan vekil ancak kendisini ve yaptığı çalışmaları ifade etmekte güçlük çekiyor. Kimilerine göre ise teşkilatçılığı çok iyi bilen Ayşe Keşir, teşkilatın önüne geçmemek için kendisini bilerek geri planda tutuyor ve konuşmalarında “Biz” kelimesine yer veriyor.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu