Siyaset Haberleri

Cumhur İttifakı iki seçimi de kazanacak

Cumhur İttifakı iki seçimi de kazanacak

Yarın yapılacak seçimler öncesi Cumhur İttifakının cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi ilk turda kazanmasına kesin gözü ile bakılırken, son yapılan anketlerde ise Cumhur ittifakının mecliste de büyük çoğunluğu sağlayacağı görülüyor.

Seçime son 24 saat kala tüm siyasi partiler oy hesabı yapmaya başladı. Anket şirketleri yaptıkları anketleri seçimlerden sonra açıklamak üzere noterlere tasdik ettiriyor. Son yapılan anketlere göre Recep Tayyip Erdoğan daha önce aldığı oy oranı ile yani yüzde 52 ile cumhurbaşkanı seçiliyor. AK Parti, MHP ve BBP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı ise yüzde 48 oy oranına ulaşıyor. Bu oy oranı ile mecliste de çoğunluğu sağlıyor.

3 cumhurbaşkanı adayı ile cumhurbaşkanlığı seçimine katılan Millet İttifakının milletvekilliğinde alacağı toplam oy oranının da yüzde 40’da kalacağı ayrıca HDP’nin ise barajı aşamayacağı belirtiliyor.

HDP’nin baraj altında kalması ile Cumhur İttifakı mecliste büyük bir çoğunluğu sağlamış olacak. Cumhur İttifakının mecliste 400 civarı milletvekili ile temsil edilmesi bekleniyor.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu