Siyaset Haberleri

Düzce’de birlik ve beraberlik sağlanmalı

Düzce’de birlik ve beraberlik sağlanmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. Cabaoğlu “Düzce’de birlik ve beraberliğin sağlanması gerekir “ dedi. Yılmaz ise yerel seçimler ile ilgili konuşmasında “Halkın tercih edeceği adaylarla çıkacağız, milli bir yönetim sergileyeceğiz ve Allah’ın izni ile birçok belediyeyi alacağımız kanaatindeyim” dedi.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve İl Başkanı İlhami Cabaoğlu basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yılmaz, yerel seçimlerede halkın istediği adaylar ile yola çıkacaklarını söyleyerek “Halkın tercih edeceği adaylarla çıkacağız, milli bir yönetim sergileyeceğiz ve Allah’ın izni ile birçok belediyeyi alacağımız kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

TORKU’nun Düzce’ye yatırım yapması konusunda çalışma içinde olduklarını söyleyen Yılmaz “TORKU Başkanı Recep Konuk’la bir telefon görüşmesi yaptık. Bayramdan sonra kendisi ile bir araya geleceğiz. Fındık ve TORKU’nun Düzce’ye yatırım yapması ile ilgili bir görüşme yapacağız. Başarılı bir kooperatifçilik örneği sergiliyorlar. Çalışmalarını bizlerle paylaşmalarını isteyeceğiz” dedi.

Düzce’nin çözülmesi gereken sorunları olduğunu belirten Yılmaz “Eğitim sorunu var, sağlık sorunu var, muazzam derecede doktor açığı var, doğum uzmanı yok, kardiyoloji doktoru yok, sağlık problemleri çok büyük, hastane nerdeyse zor şartlar altında hizmet vermeye çalışıyor ama hizmet veremeyecek duruma gelmiş” şeklinde konuştu.  

Akçakoca Melenağzı yolu için “çok geç kalınmış bir yol” diyen MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, yolun tamamlanmasının sorumlusunun hükümet olmadığını, Düzceli siyasilerin konuya gereken vermediklerinden dolayı yolun yıllardır tamamlanamadığını söyledi.

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, siyasilerin Düzce paydasında birleşmesi gerektiğini söyleyerek “Yakın bir zamanda seçim geçirdik. Seçimden sonra iktidar siyasi partiye mensup olan bir il başkanının ilk olarak Düzce’yi düşünmesi gerektiğini düşünüyorum. Seçimden çıkıldıktan sonra diğer muhalefet il başkanları olur, sivil toplum kuruluşları olur, yakında bir seçim atlattık ne yapılması gerekir gibi şeylerin konuşulması gerekirken daha yeni seçimden çıkılmış Düzce’yi nasıl kalkındırırız, sorunları nasıl çözeriz, şimdi farklı bir partiden vekil var. Bunları oturalım ve siz aynı partide olduğunuz için yukarıya telkin edemediğiniz konular vardır ve bu noktada bu bir fırsattır. Bu şekilde Düzce ele alınabilir” dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu