Siyaset Haberleri

Cumhur İttifakına Yerel seçim molası

Cumhur İttifakına  Yerel seçim molası

Önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Cumhur ittifakı devam edecek ama yerel seçimde ittifak yok” dedi ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise "Cumhur İttifakı noktasında bizim bir sıkıntımız yok. Cumhur ittifakına leke gelmesini istemeyiz. MHP de biz de kendi adaylarımızla meydanlarda olacağız" dedi. Bu açıklamaların ardından gözler 31 Mart yerel seçimlerine çevrilirken Düzce’de de AK Parti ve MHP arasında kıyasıya bir seçim rekabeti yaşanacak gibi görünüyor.

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti ve MHP ittifak kurmaktan vazgeçti. Her iki partide tüm seçim bölgelerinde kendi adayları ile seçim yarışına girecek ancak cumhur ittifakı devam edecek.

Partilerinin grup toplantılarında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlere ayrı ayrı girme kararı aldıklarını beyan ettiler. İlk açıklama Devlet Bahçeli’den gelirken hemen ardından partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “"Cumhur İttifakı noktasında bizim bir sıkıntımız yok. Cumhur ittifakına leke gelmesini istemeyiz. MHP de biz de kendi adaylarımızla meydanlarda olacağız" ifadelerini kullandı. Ancak iki liderinde altını çizdiği önemli bir husus Cumhur İttifakının devam edeceğini söylemeleri oldu.

Yerel seçimlere 5 ay gibi kısa bir zaman ittifakın iptal olduğu açıklamalarının ardından gözler AK Parti ve MHP teşkilatlarına çevrildi. Her iki partide en güçlü adayları ile seçimlere girecek ve kıyasıya bir rekabet içinde olacaklar.

AK ve MHP’nin at başı yarış içinde olduğu illerde durumun ne olacağı şimdiden merak edilmeye başlanırken gözler Düzce’ye de çevrildi. İttifak sayesinde Düzce’den vekil çıkarmayı başaran MHP’nin, ittifak olmadan Düzce’de nasıl bir başarı elde edeceği tartışma konusu oldu. İttifakı dolayısı ile AK Parti seçmeninin tepki oylarını tulum halinde kendisine çeken MHP’nin ittifak olmadan Düzce’de nasıl bir sonuç elde edeceği merak edilirken, ittifaka güvenip MHP’ye yönelen seçmenin, yerel seçimde ittifak olmayacağı içinde yeniden AK Parti’ye dönmesi söz konusu.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu