Siyaset Haberleri

Tecrübeli İsim Siyaset Sahnesinde

Tecrübeli İsim Siyaset Sahnesinde

20 Yıldır Milliyetçi Hareket Partisinde aktif siyaset yapan İl Genel Meclis Üyesi Çetin Sarıahmet Düzce'yi yönetmeye talip oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile de görüşen Sarıahmet "Düzce'de yarım kalan hiçbir iş kalmayacak. İş hayatımdaki tecrübelerimi 20 yıllık siyasi birikimim ile harmanlayarak Düzce'ye hizmet için kullanacağım" dedi.

Yerel seçimlere aylar kala Düzce siyaseti hareketli günler yaşıyor. İktidar Partisi ve Cumhur ittifakı ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi'nde aday adayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Milliyetçi Hareket Partisi'nde 20 yıldır aktif siyaset yapan ve çizgisinden ödün vermeden yoluna devam eden MHP İl Genel Meclis Üyesi Çetin Sarıahmet Belediye Başkanlığı için müracaatını yaptı. Sarıahmet, 1998 yılında Düzce Belediye Meclis üyesi adaylığı, 1999'da MHP İlçe Yönetimi Üyesi, 2000-2003 yıllarında MHP Merkez İlçe Başkanlığı, 2004 yılında Düzce Başkan adaylığında bulundu. 2004 ile 2014 yılları arasında MHP Düzce İl Başkan yardımcılığı yapan Sarıahmet 2014 yılından bu yana MHP İl Genel Meclis üyeliği görevini yürütüyor.

 

BAHÇELİ İLE GÖRÜŞTÜ

Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile de görüşüp olurunu alan Sarıahmet, başvuru formunu MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu'na teslim etti. Milliyetçi Hareket Partisi'ne yıllardır hizmet eden ve hiçbir zaman çizgisinden çıkmayan Sarıahmet iddialı geliyor. "Kutuplu yönetim sistemlerinde her zaman halk kaybetmiştir, Allah'ın izni ile seçimi kazandığımız zaman kaybeden olmayacak" diyen Sarıahmet; "Yarım asırlık şanlı mazisi ile Milliyetçi Hareket Partisi, Allah'ın izni ile Düzce'de yerel seçimlere damga vuracak. Tüm Türkiye'de ve ilimizde liyakat sahibi ve tecrübeli kadrolar ile belediyecilikte yeni bir çağ açacağız. Davamıza olan inancımız, sahip olduğumuz siyasi duruş ve Düzce sevgimiz, bizleri adaylık konusuna yönlendirdi. Düzce'nin geleceği için, Sorunları çözmek ve hizmet etmek için çıktığımız bu yolda onurlu ve gururluyum.

 

VEKİLİMİZ İLE DAHA GÜÇLÜYÜZ

Milliyetçi Hareket Partisi'nin hizmet alma noktasında bu saatten sonra daha etkin olacağını savunan Sarıahmet; "Genel seçimlerde Düzce'de bir ilki gerçekleştirerek bir milletvekili çıkardık. Bu bizi Ankara'dan hizmet alma noktasında daha da güçlendirdi. Eğer bana görev verilirse Teşkilat ve Milletvekilimiz ile uyumlu bir şekilde çalışarak Düzce'yi hakettiği noktaya getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu