Siyaset Haberleri

Sokak’ta Caymaz bir adım önce

AK Parti’den Düzce Belediye Başkanlığı için resmi müracaatını yapan isimleri vatandaşlara sorduk. Düzceliler, Düzce’nin sorunlarına hâkim, çözüm odaklı çalışan ve Düzce’yi bilen bir isimde kararlı. Halka sorduğumuz isimler arasında Düzce Belediyesi Meclis üyesi ve bir dönemde başkan yardımcılığı görevinde bulunan Murat Caymaz’ın halkın ilk tercihi olduğunu gördük.

Oxijen Medya olarak sokağa çıktık ve halka AK Parti’den Düzce Belediye Başkanlığı için resmi müracaatını yapan aday adaylarını halka gösterdik ve “Hangi ismi Düzce belediye başkanı olarak görmek istersiniz” diye sorduk.

Sadece resmi olarak müracaatını yapan isimleri sorduğumuz da Murat Caymaz ön plana çıktı. “Neden Caymaz” sorusuna ise Düzceliler,  belediyecilik konusunda tecrübe sahibi olmasının, Düzceli olmasının, başkan yardımcılığı görevinde bulunmasının ve genç olmasının Düzce için en iyi isim olacağının göstergesi olduğunu söylediler.

Murat Caymaz dışında, Orhan Aydın, Osman Çakır, Yusuf Ercan isimleri de aldığımız cevaplar arasında yer aldı.

AK Partili seçmenin büyük bir kısmı aday adaylarının bir kısmının tanıtımının yetersiz olması nedeni ile hala kararsızlığını korurken, kararsızlar, adaya göre oy vereceklerini, halk tarafından tepki çeken bir ismin aday gösterilmesi durumunda ise alternatif isimlere yöneleceklerini söylediler.

Düzcelilerin üzerinde durduğu diğer bir önemli husus ise aday adaylarını tanımamaları. Sokak röportajı yaptığımız vatandaşların önemli bir bölümü birçok aday adayını tanımıyor. Bu da aday adayları için önemli bir eksiklik olarak göze batıyor.

Bu durumda aday adaylarının yapması gereken en önemli iş kendilerini halka anlatmaları, tanıtmalarını daha fazla yapıp, projelerini paylaşmaları. 

https://www.youtube.com/watch?v=X4vXX5OgKAQ


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu