Siyaset Haberleri

Eski bakanlar sahaya sürüldü

Eski bakanlar sahaya sürüldü

Mahallî seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti’de Ankara’ya Özhaseki, İstanbul’a Yıldırım kesin gibi... İzmir’de ibre Zeybekci’ye dönerken, eski bakan Faruk Özlü’nün de Düzce’de ismi geçiyor.

Eski bakan Faruk Özlü'nün Düzce'den aday gösterileceği belirtiliyor. Özlü'nün adaylığı kulislerde ‘kesin' olarak görülürken, AK Parti kurmayları, “Şu anda Düzce'nin ilçeleri ile ilgili çalışmayı da Özlü yürütüyor” dedi.

Hafta sonu gerçekleştirilen temayüllerden çıkan sonuçları masaya yatıran AK Parti yönetimi, aralarında büyükşehirlerin de bulunduğu birçok ilde aday tespitlerini tamamladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün, bazı adayların Cumartesi günü açıklanacağını dile getirmişti. Edinilen bilgilere göre, Erdoğan'ın başkanlığında dün sabaha kadar süren toplantılarda başta büyükşehirler olmak üzere 60 civarındaki ilin adayı belirlendi. Bunlar arasında yer alan Ankara, İstanbul ve İzmir adaylarının hafta sonu açıklanacak iller arasında yer alabileceği belirtiliyor. İstanbul'da TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ankara'da Mehmet Özhaseki'nin aday olarak açıklanmasına kesin gözüyle bakılırken İzmir için ismi konuşulan İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener'in ‘Siyasete soğuk' bakması sebebiyle ibrenin eski bakanlardan Nihat Zeybekci'ye döndüğü belirtiliyor. İzmir için kulislerde il başkanı ve eski milletvekili Aydın Şengül'ün de adı geçiyor. AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş da, Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarının Menderes Türel olduğunu duyurdu. AK Parti kulislerinde aralarında Konya, Denizli, Kastamonu, Amasya, Çankırı, Gümüşhane, Kocaeli, Gaziantep, Kayseri ve Antalya'nın da bulunduğu çok sayıda ilin adayının açıklanması beklentisi oluştu.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu