Spor Haberleri

TÜRK FUTBOLUNA HİZMET TEK AMACIMIZ

TÜRK FUTBOLUNA HİZMET TEK AMACIMIZ

Düzce 1907 Spor Okulu Düzce’de çok büyük bir boşluğu doldurarak, tüm alt yapı liglerinde mücadele etmeye başladı.

2012 Mart ayında kurulan ve kurulduğu yıl Düzce’de bulunan tüm alt yapı liglerine katılan ve tüm kategorilerde başarılı olmak ve Türk Futboluna yeni yetenekler kazandırmak için Yola çıkan Düzce 1907 Fenerbahçe Spor Okulu, kulüp takımını da kurarak liglerde mücadele etmeye başladı.

Düzce 1907 Spor Okulu Düzce’de çok büyük bir boşluğu doldurarak, tüm alt yapı liglerinde mücadele etmeye başladı. Amaçlarının yeni yetenekleri Türk futboluna kazandırmak olduğunu Belirten Düzce 1907 spor kulübünün Genel Koordinatörü Erkan Yılmaz, "Düzce Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Kudunun girişimleri ile spor okulu açmaya karar verdik.  Fenerbahçe kulübüne resmi başvurumuzu yaptık ve bu yazışmaların ardından spor okulumuzu kurduk.

YÖNETİCİLERİMİZ AİLELER

Düzce 1907 Fenerbahçe futbol okulu olarak tüm ailelerimizi bir yönetici olarak görüyoruz onlar ve çocukları ile bir aile olduk. Düzce ilinde tüm alt yapı kategorilerinde varız. Ailelerde bizim ne yaptığımızı görüyorlar. Düzce’de bazı kesimler 'bize rant amaçlı kuruldu' diyor biz bu futbol okulumuzu yaşatmak için elbette aidat almak zorundayız. Hiç kimse hizmet alamadığı yere karşılıksız ücret vermez. Tüm ailelerde çocuklarını getirerek bu hizmetleri yakından  görüyorlar. Düzce 1907 spor kulübü olarak kullandığımız ürünler Fenerbahçe’nin lisanslı ürünleri. Biz bu çizgimizden ayrılmıyoruz.

BEŞ ANTRENÖRLE ÇALIŞIYORUZ

Futbol okulları çok önemli çünkü çocuklara alt yapıda ne verirseniz onu alıyorlar Bizde bunu bildiğimiz için  5 Antrenör ile çalışıyoruz bizim amacımız öncellikle Düzce sporumuza ve ardından da Fenerbahçe’mize ve Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmak olacak. Antrenörlerimiz, Erkan Yılmaz, Gökmen Zeki, Cahit Demir, Barbaros Kahraman ve Emre Akbal’dan oluşuyor. Her kategorinin antrenörleri ayrı ayrı çalışıyorlar. Düzce 1907 spor kulübü olarak ulaşabileceğimiz noktalara emin adımlar ile gidiyoruz. Hiç bir zaman kaliteden ödün vermeyeceğiz.

TÜM ALT YAPI KATAGORİLERİNDE VARIZ

Tüm alt yapı kategorilerinde varız. Bu kategorilerde hedefimiz ligde hep zirveye oynamak tabi hedefsiz takım olmaz bizim asıl amacımız yetenekli sporcuları bulmak. U-11 Ligi'nden u-16  Ligi'ne kadar tüm branşlarda varız. Şuana kadar U-16 Ligi'nde Düzce 3.'sü olduk. U-15 Ligi'nde ise Düzce 2.si olduk. Düzce U-14 Ligi'nde ise şampiyon olduk ve Düzce’yi Yalova’da oynanacak olan Türkiye Şampiyonası'nda temsil edeceğiz. Yalova’da oynanacak olan müsabakalarda 2 İstanbul 2 Kocaeli 1'de Bartın takımı ile mücadele edeceğiz. İlk katılacağımız bu turnuvada başarı ile Düzce’yi temsil etmek istiyoruz. Sadece alt yapılarda olmadık. Geçtiğimiz sezon Düzce 2. Amatör Lig'lerde çok genç bir kadro ile mücadele etmemize rağmen grubumuzu 3. sırada tamamladık ve 1. Amatör'e davet edildik. Fakat biz henüz üst liglerde yarışmacı takım olmak istemiyoruz. Basamakları yavaş yavaş tırmanmak istiyoruz. Bunun için bu daveti kabul etmedik ve sadece alt yapı liglerinde mücadele edeceğiz. Çalışmalarımız haftada iki gün oluyor öncelikle sporcularımızın okulları var bunları engellememek için çalışmalarımızı ona göre ayarlıyoruz. Okul tatillerinde programlarımızı ayarlayacağız.

SPOR SADECE FUTBOL DEĞİL

Düzce 1907 Spor olarak sporun sadece futboldan ibaret olmadığını biliyoruz. Bunun için bizde Voleybol ve Basketbolda da faaliyetlerinde mücadele etmeye karar verdik. Basketbolda alt yapıda çalışmalarımız yapılıyor. Voleybolda kız takımımızı kurduk. Kız takımımız ilk yılında Bölgesel Lig'de mücadele etti. Bu yıl bizim için tecrübe yılı oldu ve voleyboldaki ikinci yılımızda Bölgesel Lig'de sponsor olarak lige girdik. Başarılı olarak adımızı 2. lige yazdırdık. Fakat bu sezon neler olur bilemiyoruz" dedi.

commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu