Spor Haberleri

Trial Şampiyonası 15 Temmuz şehitleri adına yapılacak

Trial Şampiyonası 15 Temmuz şehitleri adına yapılacak

Düzce Off-Road Kulübü (DOSOD) Başkanı İsmail Aydın Türkiye Trial Şampiyonası'nın üçüncü ayağının Düzce’de 15 Temmuz şehitleri adına yapılacağını söyledi.

Türkiye Trial Şampiyonasının Düzce etabı, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen astsubay Ömer Halisdemir ve İzmir'deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin adına Düzce'de düzenlenecek.

Organizasyon hakkında bilgi veren Düzce Off-Road Kulübü Başkanı İsmail Aydın “Etaplarımızın isimlerini, darbe girişimi sırasında FETÖ’cü hain Tuğgeneral Semih Terzi'yi alnından vurarak öldüren şehit astsubay Ömer Halisdemir ve İzmir'deki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin olarak planladık” dedi.

Aydın, "Demokrasimize sahip çıkmak, darbe girişiminin ardından oluşan birlik ve beraberliğe destek olmak amacıyla, yıl dönümünde yarışlarımızı düzenlemeye karar verdik. Yarışmacı arkadaşlar ve yönetim olarak şehitlerimizin isimlerinin unutulmaması adına bu organizasyonu yapacağız. Tarihi de özellikle seçtik” dedi.

Yarışma direktörü Gürbüz Özkurt da ülkenin birliği ve beraberliği için önemli bir yarışma hazırladıklarını ifade etti.

Özkurt şampiyonaya birçok ilden katılım olacağını ifade ederek "Şampiyonanın ilk gününde yaklaşık 9 ekip ağırlamayı planlıyoruz. Ekip yarışı olarak düzenleme yaptık ve iki araç birden start alacak. Yarışmacılar birbirlerine yardım ederek son çizgiye ulaşacaklar. İstanbul, Bursa, Tekirdağ başta olmak üzere tüm Türkiye'den yarışçılarımız gelecek. İlk gün, Ömer Halisdemir Etabı'nı, ikinci gün Fethi Sekin Etabı'nı geçecekler. 750 metre ve 10 kapıdan oluşan etabımız, yarım saatlik süre ile geçilip, puantaj üzerinden hesaplamalar yapılacak. Demokrasi adına düzenlediğimiz yarışmamıza tüm halkımızı davet ediyoruz”  M. YILMAZ


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


  1. hacer
    10.7.2017 - 17:02:51 hacer

    arkadaşım kim anlar trialdan Cumhurbaşkanımız bas bas bağırıyor yabancı kelime kullanmayın diye inadınamı yapıyorsunuz. trialın türkçedeki karşılığı "deneme" deneme şampiyonası desenize şuna

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu