Spor Haberleri

Bakan Özlü: Bu yükü hep birlikte taşıyacağız

Bakan Özlü: Bu yükü hep birlikte taşıyacağız

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Düzcespor’a 15 bin kişilik stadyum ve spor kompleksi yapacaklarını söyledi. Bakan Özlü ayrıca mali sıkıntı içinde bulunan Düzcespor için “Düzcespor’un mali sıkıntısını çözeceğiz çünkü bu sadece bir kişinin omuzlarında taşınabilecek bir yük değildir, bu yükü hep birlikte taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Düzcespor’un içinde bulunduğu maddi sıkıntıları çözmek için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, MHP Düzce İl Başkanı Ümit Yılmaz, CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan ve çok sayıda iş adamı ile davetli katıldı.

Düzcespor’un maddi sıkıntıdan kurtulması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Bakan Özlü “Düzcespor’un mali sıkıntısını çözeceğiz çünkü bu sadece bir kişinin omuzlarında taşınabilecek bir yük değildir, bu yükü hep birlikte taşıyacağız” dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü “Düzceli iş adamlarımız, belediye başkanımız ve valimiz siyasi partilerin il başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdik. Birkaç karar aldık. Birincisi Düzcespor’un içerisinde bulunduğu maddi sıkıntıyı aşmak üzere Valimizin başkanlığında bir komite kuracağız. Komitenin içerisinde bir muhasebeci olacak ve belediye başkanımız olacak. Düzceli iş adamlarımız bu komite eli ile Düzcespor’a katkıda bulunacaklar. Mali sıkıntıları aşacaklar. Uzun vadede ise Kalıcı Konutlar bölgesinde daha önce karayolları genel müdürlüğünden tahsis aldığımız 45 dönümlük alanda Düzcespor için bir spor kompleksi yapacağız. Düzcespor’un mevcut statyumunu buraya taşıyacağız. En az 15 bin kişilik bir stadyum olacak. İçinde oteli olacak, tenis kortları olacak, ticari alanları olacak. Bu taşınma ve dönüşüm sırasında Düzcespor’a sürekli gelir sağlayacak ticari yapılar oluşturacağız. Bunlar kafedir, dükkândır, restoranttır. Bunları mimar arkadaşlarımız projelendirecek. Hem Düzce şehir merkezinde ki şu anda Gençlik ve Spor Bakanlığına ait alanı değerlendireceğiz hem de kalıcı konutlar bölgesinde ki alanı değerlendirmiş olacağız. Güzel bir mimari proje hazırlıyoruz. Ankara’da mimarlar ile bir toplantı yapacağız. Mimari projeyi konuşacağız. Düzcespor’un mali sıkıntısını çözeceğiz çünkü bu sadece bir kişinin omuzlarında taşınabilecek bir yük değildir, bu yükü hep birlikte taşıyacağız” dedi.

Cam filmi konusunda da açıklama yapan Bakan Özlü “Cam filmi konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir çalışma yaptık. Çalışma sonucunda bir çözüm önerisi ortaya koyduk. Bunu başbakanımıza arz edeceğiz. Başbakanımızın talimatları konusunda bu konuyu sonuçlandıracağız” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin kendi güvenliğini korumak için gerekli adımları atacağını söyleyen Bakan Özlü “Türkiye kendi güvenliğini korumak için kendi güvenliğini sağlamak için geren her şeyi yapar. Bu çerçevede gerek Kuzey Irak olsun gerekse Suriye olsun sınırlarımız güvenliği için her türlü harekâtı yapmaya hazırız” dedi.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu