Spor Haberleri

KENDİ STADIMIZDA OYNAYACAĞIZ

KENDİ STADIMIZDA OYNAYACAĞIZ

Düzce futbolunda uzun yıllar Süper Amatör ligde oynayan fakat maddi ve manevi imkânsızlıklardan dolayı şimdi 2. Amatör ligde mücadele eden Yeni Taşköprüspor takımı yeni sezon öncesi hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. Hedef iyi futbol oynayan ve takdir edilecek sonuçlar alan bir takım oluşturmak.

Düzce ilinin en büyük köyü olan Yeni Taşköprüspor takımı Şubat ayı içinde başlayacak olan Düzce İkinci Amatör ligde mücadele edecek. Tamamen kendi köyünün gençleri ile yola çıkacak olan Yenitaşköprüspor’da hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor.

Yeni sezonda müsabakalarını kendi statlarında oynayacaklarını ifade eden Yeni Taşköprüspor takımının Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kalkan,“Takımımız liglerde mücadele etmiyordu ara verilmişti. Gençlerimiz bizlere bu takımın kurulması yönünde baskılar yaptılar. Bizde yine gençlerden oluşan  bir yönetim kurulu oluşturduk ve tamamen köyümüzün gençlerinden oluşan bir kadro ile yola çıktık. İlk kez lisansı çıkan ve hiç deneyimi olmayan sporcularımız ile ilk senemizde iyi futbol oynamaya çalışan bir takım olduk. Geçtiğimiz sezon bizim için tecrübe yılı oldu. Tabi bu hem futbolcular hemde yönetim kurulu olarak. Düzceli sporseverlere iyi futbol oymaya çalışan bir takım izlettirdiğimizi zannediyoruz. Yeni sezon öncesi de yine kendi köyümüzden olan fakat başka takımlarda oynayan futbolcularımızı kadromuza dahil ederek yola çıkacağız. Hedefimiz yine göze hoş gelen futbol oynamak bunu başardığımızda sonuç kendiliğinden gelecektir.” dedi.

İÇ SAHA MAÇLARINI KENDİ EVİMİZDE OYNAYACAĞIZ

Yeni Taşköprüspor olarak iç saha maçlarını kendi statlarında oynamak istediklerini söyleyen Kalkan “Stadımızda kendi imkânlarımız ile yapılanmaya girdik. Çevre düzenlemesi Stat zemininin bakımı soyunma odalarının bakımı ve yeniden dizaynını sağladık. Kura çekiminde maçlarımızı kendi evimizde oynamak  istediğimizi söyleyeceğiz. Yapılacak denetimin sonrasında eskiden olduğu gibi kendi evimizde maçlarımızı oynayacağız. Genç Yönetim kurulumuz ile köyümüzün sporcularının bir arada olmalarını sağlamak amacı ile köyün meydanında lokalimizi açtık. Antrenmanlardan ve maçlardan sonra burada toplanarak istişareler yapmak gerçekten çok iyi olacak. Bu konuda hep destek tam destek veren  yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu