Spor Haberleri

Aziz Yıldırım’a Düzce olarak sahip çıkalım

Aziz Yıldırım’a Düzce olarak sahip çıkalım

Düzce ilinde uzun yıllar babasının öğretmen olması nedeni ile kalan ve sporun içinde tam kalbinde olan Fenerbahçe kulübünün 20 yıl başkanlığını yapan Aziz Yıldırım son seçimde bilindiği gibi Ali Koç karşısında kaybetti.

Aziz Yıldırım kaybetti fakat en fazla kaybeden Düzcespor oldu. Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçespor kulübü Düzce Kaynaşlı Topuk Yaylası kampında sezona başlar ve ilk hazırlık karşılaşmasını Düzce’de oynardı ve bu karşılaşmanın tüm hâsılatı Düzcespor kalırdı. Düzcespor’un sezon öncesi rahat nefes alması buradan gelen gelir ile olurdu. Şimdi Aziz Yıldırımın ardından Yönetime gelen Ali Koç ve Yönetimi Böylesine güzel ve dünya harikası olan Tesisi bırakarak Avrupa’nın yolunu tuttu. Burada kaybeden Düzcespor ve Düzce oldu Fenerbahçe kulübünün sezon başı hazırlıklarını yaptığı Topuk Yaylasında büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Sporseverler Topuk Yaylasındaki esnafların yani Düzce’nin ekonomisine büyük kazanç sağlıyordu Düzce ili bunlardan oldu.

Düzce’de birçok sokak var adlarının hiçmi hiç anlamı yok bunlardan İstanbul Caddesi, Spor Sokak, Antep caddesi ve bolu caddesi gibi isimlerin bize göre hiçbir anlamı yok ve Düzce’ye hiçbir katkısı yok. Bu sokaklara Aziz Yıldırımın isminin verilmesi Düzce’ye ne kaybettirir. Bize göre kaybettirmez. Aziz Yıldırım’ın isminin verileceği bir caddenin açılışı bile Aziz Yıldırım’ın katılımı ile muhteşem olur. Önceki yıllarda gazetelerimizde Düzce Nurettin Zafer stadının Aziz Yıldırım Stadı olması yönünde çok yazılar yazmıştık. Futboldan gelen birinin ismi olsun demiştik. Futbol sahasına bir güreşçinin ismi verildi. Bizler Rahmetle andığımız Nurettin Zafer’in isminin Spor Salonuna verilmesi istemiştik fakat burası Düzce, gerçekten bu işi bilenlerin istediklerinin tam tersi yapılıyor ve o dönemde bu böyle oldu. Fakat yanlıştan dönmenin zamanı gelmiştir. Futbol sahasına verilmeyen ismin Düzce’de hiçbir anlamı olmayan cadde ve sokak isimlerinin değiştirilmesi Düzce’deki Meclis üyelerinin iki dudağının arasında. Şimdi diyoruz ki haydi Düzce’nin menfaatleri için gelin bu inattan vaz geçelim ve Aziz Yıldırımın ismini ve Düzce’de spora gerçekken çok büyük katkıları olan isimlerin  anlamı olmayan caddelere verilmesi yolunda çalışmalar yapalım. Bir Düzceli olarak ve sporun içinde olan biri olarak bunu istemek hakkımızdır diyorum.

TEŞEKKÜRLER İHSAN ÇETİN

Düzcespor eski Başkanlarından İhsan Çetin Abimizin kaleme aldığı Aziz Yıldırım’ın isminin Düzce’deki bir caddeye verilmesi yolundaki yazısını desteklemek ve Düzce Kamuoyunu bu konuda bilgilendirmek amacı ile bu yazının noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz. Bundan böyle bu yazılarımız devam edecektir.

NİÇİN AZİZ YILDIRIM SOKAĞI YAPILMIYOR

Biz Düzceliler olarak yıllardır asırlık çınara emek verenleri yeterince onurlandıramadık. 50 yılı geride bırakan koca Çınar Düzcespor’a maddi ve manevi destek verenleri küstürdük, onları  unuttuk. Kurulduğu günden itibaren Düzcespor’un peşinde koşan, hasbelkader  bu takımın kulüp başkanlığını yapmış bir Düzcespor taraftarı olarak artık bu takıma hizmet edenlere hak edilen değerin verilmesini istiyorum,bu konuda yetkilileri göreve davet ediyorum.

 AZİZ YILDIRIM  ÇOK ÖNEMLİ BİR DEĞER

Düzcespor’un tarihini değiştiren, eski Fenerbahçe kulüp başkanı Aziz Yıldırım Düzce’nin bir türlü kendisine hak ettiği değeri vermeyen isimlerden biri. “Hayatımın en güzel yıllarını geçirdiğim” dediği Düzce’de Hamidiyespor ve Düzcespor formaları giyen Aziz Yıldırım  Düzce’den ayrıldıktan sonra da Düzce’ye ve Düzcespor’a olan sevgisini yitirmedi. Ne zaman kapısı çalınsa Düzce’ye ve Düzcespor’a destek veren Aziz yıldırım bilindiği gibi 1991-1992,1992-1993 sezonlarında Düzcespor’un fahri başkanlığını yapmış, 2 sezon aktif olarak Düzcespor’un başarısı için maddi destek vermişti. Düzcespor tarihinin en parlak ve sorunsuz yıllarını geçirdiği 2 sezon Düzcespor için milat olarak kabul ediliyor. O dönemlerde Düzce’yi yönetenler Aziz Yıldırım’a sokak ismi vermeyi taahhüt etmiş ve bunu basınla paylaşmıştı. Aradan geçen sürelerde Düzce Belediye başkanının ve dönemin siyasilerinin verdiği sözler tutulmadı. Düzce’den bir beklentisi olmayan ve sadece Düzce’yi ve Düzcespor’u sevdiği için Aziz Yıldırım Düzcespor’a ve Düzce’ye hizmete devam etti.

TOPUK YAYLASI

Avrupa’nın en modern kamp merkezlerinden biri olan tesisler Düzce’ye kuruldu. Aziz Yıldırım Fenerbahçe Başkanı olduğu dönemlerde Düzcespor’a futbolcu desteği verdi. Fenerbahçe son 4 sezondur sezonun ilk hazırlık maçını Düzce’de oynadı, gelirinin tamamı Düzcespor’a gitti. Yine Düzcespor Topuk Yaylası tesislerinde ücretsiz kamp yaptı. Bunun dışında Aziz Yıldırım’ın Akçakoca ve Şıralık’ta tesis girişimleri vardı. Kısacası Aziz Yıldırım hem Düzce’ye ve Düzcespor’a destek verdi.

SPOR SOKAK NEDEN AZİZ YILDIRIM SOKAĞI OLMAZ

Aziz Yıldırım’ın Düzce’den bir beklentisi olmadığını öz önce yazdım. Onun beklentisinin olmaması biz Düzceliler olarak bu değerli spor ve iş adamına duyarsız kalacağımız anlamına gelmez. Düzce  Belediyesi neden spor sokak adını Aziz Yıldırım sokağı olarak değiştirmez. Spor sokak dışında Antep caddesi, İstanbul caddesi, Bolu caddesi gibi yerlerden birine de Aziz Yıldırım ismi verilebilir. Aziz Yıldırım Fenerbahçeliler ancak Aziz Yıldırım’a sokak adı verilmesi gündeme geldiğinde Düzce buna hayır demeyecektir. Düzce Belediye başkanı Dursun Ay ve meclis üyelerine sesleniyorum. Aziz Yıldırım gibi bir değeri onurlandıralım. Sadece Aziz yıldırım değil Düzcespor’a ömrünü veren tüm isimlerin adını yaşatalım ve onlara hak eden değeri verilim.

Yorum Haber: Hüseyin Akçay


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu