Spor Haberleri

ÖNCE SERİ BAŞLARI BELLİ OLDU

ÖNCE SERİ BAŞLARI BELLİ OLDU

Düzce Süper Amatörde heyecan fırtınası 13 Ekimtarihinde esmeye başlayacak

Kura çekimi öncesinde yapılan istişarelerin ardından Süper Amatör ligin geçtiğimiz sezon olduğu gibi ayni statü ile iki grupta oynanmasına karar verildi ve bunun ardından seri başları belirlendi ve kura çekimine geçildi.

Spor Süper Amatörde gruplar tamam,kura çekildi. Süper Amatörde gruplar tamam Düzce Süper Amatörde gruplar ve statü belli oldu. Düzce ASKF bürosunda yapılan kura çekimine göre ligde mücadele edecek. 14 takım 2 ayrı grubu ayrıldı. Kura Çekimine ASKF Yönetim Kurulu başkanı Erdoğan Bıyık, Türkiye Futbol federasyonu Düzce il temsilcisi yardımcıcı Bora Bilal Baykurt ve Futbol Federasyonu İl Temsilcisi Gökhan Karadağ ve takımların Yöneticileri katıldılar.

KURA ÇEKİMİ VE YENİ SEZON HAYIRLI OLSUN

Süper Amatör ligde yeni sezonun kura çekimi yapıldı.Kura çekimi öncesinde açılış konuşmasını yapan Türkiye AmatörSpor kulüpleri Konfederasyonu yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteri ve Düzce ASKF Yönetim Kurulu başkanı Erdoğan Bıyık Düzce Süper amatör ligde 2019-2020 Sezonu tüm takımlar için sakatlıklardan uzak ve diledikleri gibi başarılı olmasını diliyorum.Her sezon ayni yüzler Düzce futboluna bir şeyler vermek için çırpınıyorlar bu günde burada yeni sezon statüsü ve kura çekimi için toplandık tüm takımlarımıza yeni sezon hayırlı olsun.” dedi.

STATÜYÜ GEÇTİĞİMİZ SEZON ONAYLATTIK

Düzce Süper Amatör lig kura çekimi öncesinde Açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Düzce İl temsilcisi Gökhan Karadağ,“Bu gün burada yeni sezonun kura çekimi ve statü hakkında fikir birliği için toplanmış bulunuyoruz diyerek kulüp yöneticilerinin fikirlerini almaya başladı.Kulüp yöneticilerinin bir kısmı geçtiğimiz sezonki statünün yanlış olduğunu bu sezon 14 takımlı bir lig olmasını talep ettiler fakat bunun imkânsızolduğunu FutbolFederasyonunun bu statüyü geçtiğimiz sezon onayladığını bu statüden çıkmak için bu sezon karar alınması gerektiğini takımlara bildirdi ve ardından kura çekimine geçildi.

SERİ BAŞI TAKIMLAR VE KURA ÇEKİMİ

Düzce Süper Amatörde  geçtiğimiz sezon ligi ilk 5 sırada bitiren  5 takım ve bölgesel amatör futbol liginden süper amatöre düşen KaynaşlıBelediyespor takımları seri başı oldular. Seri başı olan takımların hangi gruplarda mücadele edeceğini belirlemek için kura çekimi yapıldı. Yapılan bu kura çekimi sonucunda.A.Grubunda Cumayeri Belediyespor,KaynaşlıBelediyespor ve Akçakocaspor,Takımları ayni grupta  mücadele edecekler.B.Grubunda ise seri  başlarıGölyakaspor, Düzce Belediyespor ve Yığılcaspor seri başı oldular.

İKİ GRUPTA 14 TAKIM BULUNUYOR

Düzce Amatör spor kulüpleri federasyonu genel başkanı Erdoğan Bıyık, Türkiye Futbol Federasyonu İl temsilcisi  Gökhan Karadağ,Türkiye Futbol Federasyonu temsilci yardımcısı Bora Bilal Baykurt  ve Süper Amatörde mücadele edecek 11 takımın yöneticisinin hazır  bulunduğu  kura çekimi sonrasında 2019-2020 futbol sezonunda  süper amatörde  A grubunda CuayeriBelediyespor, KaynaşlıBelediyespyor, Akçakocaspor, Beçispor, Hamidiyespor, Kuzey Yıldızı Karadenizspor ve Kirazlıspor, takımları ayni grupta mücadele edecekler.B grubunda iseGölyakaspor, Düzce Belediyespor, Yığılcaspor, Aydınpınarspor, Çamlıspor, Kavakbıçkıspor ve Aziziyespor takımları mücadele edecek. Çekilen kura sonucunda B Grubunda 2018-2019 Sezonunda Adlarını Düzce Süper amatöre yazdıran AziziyesporÇamlıspor ve Kavakbıçkıspor takımlarının aynı gruba düşmeleri gerçekten çok ilginç oldu her hafta iki gruptada bir takım bay olarak haftayı maç yapmadan geçirecek.

 STATÜ DEĞİŞMEDİ

Süper Amatörde  statü değişmedi. 2018-2019 futbol sezonunda olduğu gibi süper amatör 2 grubu ayrıldı. Toplam 14 takımın mücadele edeceği  süper amatörde gruplarında ilk 3 sırayı alan takımlar playoffgrubunda, Mücadele edecekler. İlk üçe giremeyen takımlar ise play aut grubunda mücadele edecekler Play Aut grubu tek devreli lig usulüne göre oynanırken Play Off grubu ise çift devreli lig usulüne göre oynanacak.Play Off’a çıkan takımlarında playauta düşen takımlarda geçtiğimiz sezon olduğu gibi sıfır puan ile playoff’a ve play auta başlayacaklar.

LİGİN BAŞLAMA TARİHİ

Düzce Süper Amatörde 2019-2020 futbol sezonuyapılan kura sonucunda takımlarında isteği üzerine belirlendi. Birinci Amatör ligin başlamasına kadar Süper Amatör ligde tüm karşılaşmalar pazar günü oynanacak mücadeleler 13 Ekim Pazar günü başlayacak ve Bölgesel ligin bitimi ile ayni tarihte sona erecek.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu