Yaşam Haberleri

112 ekipleri 9 dakika da hastaya ulaşıyor

112 ekipleri 9 dakika da hastaya ulaşıyor

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Özyörük Düzce 112 acil sağlık ekiplerinin hastaya ortalama 9 dakika da ulaştığını söyledi.

Düzce Sağlık Müdürlüğü bünyesine 3 yeni ambulans daha katıldığını ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Özyörük, amaçlarının hastaya en hızlı şekilde ulaşmak olduğunu belirterek Düzce’de ortalama 9 dakika da hastaya ulaştıklarını belirtti.

Konuya ilişkin bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Özyörük şunları kaydetti: “Acil Sağlık Hizmetleri, İl merkezindeki Komuta Kontrol Merkezi ile il ve ilçe hastanelerimize entegre olarak hizmet veren 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ile gerçekleştirilmektedir. Acil sağlık hizmetleri ihtiyacı olan kişilere en kısa sürede ulaşmak ve en uygun şekilde tedavisinin yapılabileceği bir merkeze ulaştırmak üzere kesintisiz olarak hizmet vermekteyiz” dedi.

 Özyörük “Ambulans hizmetlerinin, temel sağlık hizmetlerindeki önemine işaret ederek, ambulansların il ortalaması olarak 9 dakikada hastaya ulaştığını daha da hızlı olabilmesi için ambulans ve istasyon sayısını arttırdık.  İlimizde aktif olarak hizmet veren 15 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzda; 25 ambulans,1 adet toplu taşımada kullanılan 4 sedyeli ambulansı,1 adet yoğun bakım ve obez taşıma ambulansı 2 adet 4×4 kar paletli ambulans, 2 adet 4×4 UMKE kurtarma aracı, 1 adet UMKE ambulans ve 1 adet UMKE personel nakil aracı ile hizmet verilmektedir. Acil Sağlık Hizmetlerimizde kullandığımız ilk ve acil yardım ambulanslarının Düzce halkına daha kaliteli ve zamanında hizmet verebilmesini sağlamak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. M. YILMAZ


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu