Yaşam Haberleri

Aile içi şiddet konuşuldu

Aile içi şiddet konuşuldu

Düzce Valiliği konferans salonunda Aile içi şiddet ve medya konulu konferans düzenlendi.

Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Valilik konferans salonunda Aile içi şiddet ve medya konulu konferans düzenlendi.

Konferansta konuşan Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, Düzce’de aile içi şiddetin önlenmesi için bir merkez kurulduğunu söyledi.

Yıldırım, konferansta yaptığı konuşma da “İlimizde şiddeti önleme ve izleme merkezi kurulmuştur. Bu şiddeti önleme ve izleme merkezinin çalışmaları içerisinde il kadın koordinasyon kurulu oluşturulmuş, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler, üniversitemiz dahil olmak üzere çeşitli STK’lardan bu şiddeti önleme ve izleme merkezi kadın koordinasyon kurulu çalışmalarına dahil edilmiştir. Bu şiddetin önlenmesi ve izlenmesinin bir ayağı da medyamızdır. Bu hem yerel medya hem de ulusal medya şiddetin önlenmesinin bir parçasıdır. Bundan dolayı biz, kadın koordinasyon kurulunun toplantısında medya ve şiddet, şiddetin medyada işlenmesi, şiddet dilinin kullanılması, sosyolojik açıdan şiddetin işlenmesi, bunu hem medya kuruluşlarına ham kadın koordinasyon kurulu üyelerinin ve teknik elemanlarının ele alınış biçimi, değerli hocalarımız tarafından değerlendirilerek, işlenerek, onların bilgi birikimlerinden, tecrübelerinden istifade etmek amacı ile bu konferansı planladık” ifadelerini kullandı. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu