Yaşam Haberleri

Atık yağlar engellilere umut oluyor

Atık yağlar engellilere umut oluyor

Temiz Çevre Sağlıklı Hayat Projesi kapsamında 2015 yılında Akçakoca’da ilçe genelinde toplanan bitkisel atık yağların karşılığında DEHA Bitkisel Atık Yağ & Biyodizel firması Akçakoca Belediyesine engelli sandalye verdi.

Evlerde ve işyerlerinde oluşan bitkisel atık yağların kanalizasyona ve su kaynaklarına karışmasını önlemek, topluma geri dönüşüm bilinci kazandırmak, geri dönüşümden elde edilen gelirlerle engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yaklaşık iki yıl kadar önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Çevre Koruma Vakfı “Temiz Çevre Sağlıklı Hayat Projesi” başlatmıştı. 

Bu kapsamda 2015 yılı itibariyle DEHA Bitkisel Atık Yağ & Biyodizel firması ile Akçakoca Belediyesi arasında protokol imzalanmış, ilçe genelinde bitkisel atık yağ toplanmaya başlandı. İlçe genelinde Kamu Kurum Binaları, lokanta-kafe-restoranlara bitkisel atık yağ toplama bidonlarının dağıtımı yapılarak, talep gelmesi durumunda evlerden de bitkisel atık yağların arındırılabileceği açıklandı.

Kampanya kapsamında DEHA Bitkisel Atık Yağ & Biyodizel firması, toplanan atık yağlar için Akçakoca Belediyesine 1 adet engelli sandalyesi teslim etti.  Teslim edilen sandalye, Akçakoca Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşa verilecek.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu