Yaşam Haberleri

Valilik SSPE hastası Tarık Bayram için harekete geçti

Valilik SSPE hastası Tarık Bayram için harekete geçti

SSPE hastası Tarık Bayram ile ilgili basında çıkan haberlerden sonra harekete geçen Düzce Valiliği, Bayram ailesine gerekli yardımların yapıldığını ve tedavi sürecinde aile ile irtibat halinde olduklarını açıkladı.

Basında yer alan haberlerden sonra harekete geçen Düzce Valiliği SSPE hastası Tarık Bayram ile ilgili gerekli adımları attı. İlk etabda Bayram ailesi ile irtibata geçen Düzce Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ailenin ihtiyaçlarının giderilmesi için harekete geçti.

Konu ile Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklama da aileye nakit yardımında bulunduğu açıklandı. Düzce Valiliği SSPE hastası Tarık Bayram ile ilgili yaptığı açıklama da şu ifadeleri kullandı:

“SSPE Hastası Tarık Bayram ile ilgili yerel basınımızda çıkan haberler Valiliğimizce incelenmiştir. İlimiz Valisi Sayın Zülkif Dağlı’nın talimatları üzerine gerek İl Sağlık Müdürlüğü gerekse Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından aile yerinde ziyaret edilmiştir.

Yapılan incelemeler neticesinde;

“Düzce Merkez İlçe Körpeşler Mahallesinde ikamet etmekte olan Burhanettin Bayram’ın Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında yardım dosyası bulunmaktadır.

Vakfa ilk olarak oğlunun (Tarık Bayram) rahatsızlığı ile ilgili 10/03/2017 tarihinde nakit sağlık yardımı talebinde bulunmuş olup, aileye 23/10/2017 tarihinde nakdi yardım yapılmıştır. Ayrıca aileye 2 defa daha nakit sağlık yardımı yapılmıştır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlileri tarafından söz konusu vatandaşımızın evinde ziyaret edilmiştir. Yapılan inceleme sonucu; kendisi, eşi ve 4 oğlu ile birlikte Körpeşler Mahallesinde kendisine ait evde ikamet ettikleri, kendisi 5 aydır çocuğunun SSPE hastalığı nedeniyle çalışamadığı, bu yüzden işsizlik maaşı aldığı, eşi ev hanımı olup, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden hasta oğlu için Evde Bakım Aylığı aldığı, 18 yaşındaki oğlunun 10 aydır SSPE hastalığı tanısıyla tedavi gördüğü anlaşılmıştır.

18 yaşındaki oğlu 10 aydır SSPE hastalığı tanısıyla 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Nörolojisi Bölümünde tedavi gördüğü ancak 18 yaşını doldurması nedeniyle şuanda İstanbul Gazi Osman Paşa Taksim Araştırma Hastanesinde Kök Hücre tedavisi görebilmesi için 24/10/2017 tarihinde tahlilleri teslim edilmiştir. Tahlil sonuçlarının kök hücre tedavisine uyumlu çıkması halinde tedaviye başlanacaktır.

 Ayrıca söz konusu vatandaşımızın 24/10/2017 tarihinde nakit başvuru talebi alınarak, konu Vakıf Mütevelli Heyetince hızla değerlendirilecektir

Söz konusu ailemiz İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Özyörük ve personeli tarafından da evinde ziyaret edilerek, hastalık seyri hakkında bilgi alınarak, gereken desteğin verileceği ifade edildi.”


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu