Yaşam Haberleri

Üniversite hastanesinden bir başarı daha

Üniversite hastanesinden bir başarı daha

Düzce Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Kalite Hizmet Standartları değerlendirilmesindenbaşarıyla çıkarak notunu 88.56’dan92.18’e yükselti.

Düzce Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sağlıkta Kalite Standartları-SKS Versiyon 5kapsamında değerlendirildi.Hastaların ve çalışanların beklentilerini en üst düzeyde karşılamada ve hizmet sunmada kalite yönetim sisteminin gereklerine uymayı amaçlayan Düzce Üniversitesi Hastanesi, bu yıl kalite standartlarını bir adım daha öteye taşıdı.

26 Bölümde 77 Standarttan Denetlendi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı’ndan gelen denetim ekibi,Düzce Üniversitesi Hastanesi’ni;Kalite Yönetimi,Risk Yönetimi, Güvenlik Raporlama Sistemi, Doküman Yönetimi, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Hasta Deneyimi, Hizmete Erişim,Sağlıklı Çalışma Yaşamı, Hasta Bakımı,İlaç Yönetimi,Enfeksiyon Önlenmesi,Sterilizasyon Hizmetleri,Radyasyon Güvenliği,Acil Servis, Ameliyathane ve Yeni Doğan Yoğun Bakım Üniteleri,Doğum Hizmetleri, Diyaliz Hizmetleri,Mikrobiyoloji Laboratuvarı,Otelcilik Hizmetleri,Tesis Yönetimi, Bilgi Yönetim Sistemi, Malzeme ve Cihaz Yönetimi, Tıbbi Kayıt, Arşiv Hizmetleri ve Göstergelerin İzlenmesi bölümleriolmak üzere 26 bölümde 77 standart üzerinden doküman ve uygulama bazlıdenetime tabi tuttu.

Kalite Notunu Daha da Arttı

Yapılan değerlendirme sonrasında Düzce ÜniversitesiSağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2017 yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri'nde100 üzerinden 92,18 puan alarak mevcut yüksek kalite notunu daha da arttırdı. Düzce Üniversitesi Hastanesi,Sağlıkta Kalite Standartları denetimlerinden bu döneme kadar alınan en yüksek kalite puanı elde ederek başarı çıtasını daha da yükseltti.Düzce ve bölgesine daha kaliteli şartlarda sağlık hizmet vermek için özveriyle çalışan Düzce Üniversitesi Hastanesi, almış olduğu puanla sağlıkta, kalitede ve verimlilikte bölgede iyi düzeyde olduğunu kanıtladı.

Düzce Üniversitesi’nin 2008 yılında Ulusal Kalite Hareketine katılan ilk üniversite olduğunu anımsatan Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay,Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin2011 yılında eski Başhekimmerhum Yrd. Doç. Dr. Talat Bahçebaşı döneminde ve üniversite hastaneleri içinde ilk olarak bu sürece girdiğini ifade etti. Kalite dinamiklerinin oturtulmasının ve stratejilerin belirlenmesinin ekip işi olduğu kadar, süreklilik arzeden bir durum olduğunun da altını çizen Başhekim Prof. Dr. Balbay, bu başarıda başta Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar başta olmak üzere geçmişten günümüze emeği geçen yönetici ve çalışanlara Başhekimlik adına teşekkür etti.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu