Yaşam Haberleri

Ünlü Psikolog M.Bayram Ayaz Düzce’de

Ünlü Psikolog  M.Bayram Ayaz Düzce’de

“Sanal Bağımlılık ,Mana Aynasında Benlik “kitaplarının müellifi aynı zamanda Milat gazetesi köşe yazarı M.Bayram Ayaz Düzce’ye geldi.

Düzce üniversitesi Yeşilay Topluluğunun davetlisi olarak Düzce’ye gelen Ayaz “Sosyal Ağlarda Benlik ve Kişilik” konulu konferans verdi. Üniversitenin Cumhuriyet konferans salonunda yapılan konferansa öğrenciler büyükilgi gösterdi. Konferansın sonunda öğrenciler Ayaz’a sorular sorarak konferans bitti. Konferansın sonunda, Ayaz kitaplarını imzalayarak okuyucularıyla bol bol resim çekildi.

Ayaz, konferansta şunların üzerinde durdu, ”Bağımlılık kavramının basit bir kavram olarak gösterilmeyeceğini bunun bir hastalık olduğu, sosyal ağlarda yeni bir benlik ve kişiliğin oluşmaya başladığı, Anlam boşluğu, özenti, psikolojik rahatsızlıklar ve ego dürtüsünün bağımlılığın temel nedenleri olduğu, gençlerin çaba sarf etmeden başarı kazanma isteklerinin sosyal ağlara çektiği, Ailelerin çocuklarının öğretimini okullara bırak asli görevi eğitime el atmaları bağımlılığın önlenmesinde önemli olduğu; Toplumsal arası iletişimin güçlendirilmesi gerekliliği;0-2 yaş arası çocuklara telefon verilmemeli; iyi çocukluk dönemi geçiren bireylerin bağımlı olma riskinin az olduğu; bağımlı olan kişilere iletişimi güçlü olarak yaklaşılmalı onlara sert davranılmamalı, Alternatifler sunulmalı; sportif ve sanatsal etkinlikler e yer verilmeli.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu