Yaşam Haberleri

Düzce Üniversitesi Hastanesine Çocuk Oyun Alanı Kuruldu

Düzce Üniversitesi Hastanesine Çocuk Oyun Alanı Kuruldu

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde muayeneye gelen çocuklar ve yetişkin hastaların çocukları için hastane içerisinde oyun alanı kuruldu.

Açılışı yapılan Dr. Talat Bahçebaşı Binası ile hizmet alanını genişleten Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, artan sosyal ihtiyaçları göz önüne alarakhastalarındaha rahat hizmet alıp muayene olmalarını sağlamak için çalışıyor.

Bu kapsamda çocukların moral ve motivasyonunu yükseltmek, çocuklarda var olan hastane korkusunu yenmek amacıyla Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne "Toyota Plaza Hızel" katkılarıyla çocuk oyun alanı kuruldu. Ayrıca Dr. Talat Bahçebaşı binasının zemin katındaki Çocuk Hastalıkları, Çocuk Psikiyatrisi ve Çocuk Endokrinolojisi Polikliniklerinin yer aldığı bölüme de oyun aletleri yerleştirildi.

Çocuk hastaların gözünden hastaneyi eğlenceli ve renkli bir hale getiren oyun alanında;minik hastalar muayene sıralarını sıkılmadan gönüllerince eğlenerek bekliyor.Çocuklar, oyun alanında hastaneye geldiklerini unuturken, aileleri de sıra beklerken dinlenerek çocuklarını izliyor. 

Hem aileler, hem de çocuklar, oyun salonundan memnuniyetini dile getirirken, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde çocuk hastaların güvenliği ve konforu düşünülerek oluşturulan oyun alanına katkılarından ötürü "Toyota Plaza Hızel”e Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Merkez Müdürlüğü tarafından teşekkür edildi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu