Yaşam Haberleri

Hedef 1 Milyon Kuranı Kerim dağıtmak

Hedef 1 Milyon Kuranı Kerim dağıtmak

Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından gerçekleştirilen “Dünya Kur-an okuyor” kampanyası kapsamında Dünyanın 4 bir yanında 1 Milyon Kur’an-ı Kerim dağıtılması hedefleniyor.

“Dünyada Kur’an okumayan kalmasın” diyerek yola çıkan Hayrat İnsani Yardım Derneği Dünya genelinde 1 Milyon adet Kur’an-ı Kerim dağıtacak.

Bir Kur’an-ı Kerim Hediyesi 15 TL Yanında 2 TL ile Elifba hediye etmek de mümkün. Bağış yapmak isteyen vatandaşlar www.hayratyardim.org sitesine giriş yaptıktan sonra “Dünya Kuran Okuyor” adlı haber bölümünü açıp Bağış butonundan yardımda bulunabilir.

Ya da Kuveyt Türk Katılım Bankası İBAN: TR90 0020 5000 0009 9999 1000 01, Albaraka türk Katılım Bankası İBAN: TR76 0020 3000 0224 6362 0000 07, Türkiye Finans Katılım Bankası İBAN: TR89 0020 6000 5302 8888 8800 03, İBAN numaralarından Hayrat İnsani Yardım Derneği hesabına yatırılabilir. Ayrıca Posta çeki olarak 10435199 hesap numarası ile de bağış yapılabilir.

Havale ödemelerinde açıklama kısmına Kuran Projesi belirtilmesi gerekiyor.

Hayrat İnsani Yardım Derneğinin konu ile ilgili sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklama şu şekilde;

“Kâinat kitabını anlamada en büyük yardımcı ve ahiret yurdunun samimi arkadaşı elbette ki yüceler yücesi Kur’an-ı Kerim. İnsan-ı kâmil olma yolunda merhaleleri aşarken Rabbimizin huzuruna selametle çıkarken kirlerden ve pisliklerden arınmanın yoludur Kur’an.

İstiyoruz ki; Kur’an’ın nuru her yere dağılsın onu okuyamayan kalmasın. Günümüz şartlarında bile ne yazık ki yoksulluk yüzünden Kur’an’ı kitap halinde eline alamamış Müslümanlar yaşamakta dünya üzerinde. Afrika’da ya da dünyanın herhangi bir köşesinde, elinde Kur’an-ı Kerim olmadığı için ağaç parçalarının ya da kumların üzerine yazdıkları sureleri ezberleyerek hafız olmaya çalışan kardeşlerimizle birlikte, ülkemizde İmam Hatip Liseleri başta olmak üzere, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Türkiye’nin her yerinde ihtiyaç olan kişilere 1 Milyon Kur’an-ı Kerim ve Elifbayı ulaştırmak için yollara düştük.

Dünyada Kur’an okumayan kalmasın diyerek Kur’an-ı Kerim kampanyasıyla gönüllerin fethine çıkıyoruz. Haydi, Dünya Kur’an Okuyor!

Sizin en hayırlınız; Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir. (Hadis-i Şerif)

Projeye destek olarak dünya üzerindeki okul ve yetimhanelerdeki kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim ve Elifba hediye edebilirsiniz”


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu