Yaşam Haberleri

Öğrenciler Otizme Dikkat Çekti

Öğrenciler Otizme Dikkat Çekti

Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik 3. Sınıf öğrencileri, Sosyal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında düzenledikleri etkinlikle otizme dikkat çektiler.

Düzce Üniversitesi Yerleşkesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen ve yürütücülüğünü Doç. Dr. Sevda Arslan ile Öğr. Gör. Özlem Altınbaş Akkaş’ın yaptığı etkinlikte öğrencilerimiz, kendi yaptıkları ev ürünü yiyecekleri ile tişörtleri satarak gelirlerini otizmli ailelere bağışladı.

“Otizm Hayatın Farklı Renkleri” başlatılan etkinlikte 15 Temmuz Demokrasi Meydanına toplanan gençler, toplumda otizm adına farkındalık oluşturmak adına aralarında boya savaşı yaparak, yerleşke çevresinde koşu düzenlediler.

Toplumsal sorumluluk dersi kapsamında etkinliklerinin süreceğini belirten Doç. Dr. Sevda Arslan, Düzce Üniversitesi öğrencilerinin anneler gününde de otizmli çocukların anneleri ile birlikte sabah kahvaltısı yapacaklarını söyledi. Etkinliğin çok faydalı ve renkli geçtiğini belirten Doç. Dr. Arslan, programa katkı sunan herkese teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu