Yaşam Haberleri

Genç neferler madde bağımlılığına savaş açtı

Genç neferler madde bağımlılığına savaş açtı

Üniversiteli ve liseli gençler tarafından kurulan Düzce Genç Neferler Derneği madde bağımlılığına karşı savaş açtı. Genç dernek üyeleri, kendi yazdıkları tiyatro oyunu ile Madde bağımlılığının zararlarına dikkat çekmeye çalışıyorlar. Gençlerin ilk oyununa MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’da katıldı.

Madde bağımlılığının zararlarına dikkat çekmek isteyen liseli ve üniversiteli gençler bir araya gelerek Düzce Genç Neferler Derneğini kurdu. Kısa zamanda büyük çalışmalara imza atan gençler, kendi yazdıkları tiyatro oyunu ile madde bağımlılığının zararlarına dikkat çektiler. Düzce Gençlik Spor İl Müdürlüğü Konferans salonunda oynadıkları tiyatroya MHP Düzce İl Başkanı İlhami Cabaoğlu ve MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz katıldı.

Genç Neferler Derneği Başkanı Can Vural, derneği yeni kurduklarını ancak kısa zamanda bir çok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Tiyatro oyununun senaryosunu da kendilerinin yazdıklarını söyleyen Vural, amaçlarının insanları bilinçlendirmek ve madde bağımlığının zararlarına dikkat çekmek olduğunu söyledi.

Dernek olarak Kızılay’a kan bağışında bulunduklarını ve çocuk esirgeme kurumu ve huzur evi ziyaretleri de yaptıklarını söyleyen Vural “Gençlere önem veriyoruz. İnsanlara yardımcı olmak için dernek kurduk. Madde bağımlılığına en iyi şekilde dikkat çekmek için tiyatroyu seçtik. Çok beğenildi. Tiyatro oyununu kendimiz yazdık. Amacımız madde bağımlılığının zararlarını en iyi şekilde insanlara aktarmak. İsteğe göre oyunu farklı yerlerde oynayabiliriz” dedi.

Sokak hayvanları konusunda da çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Vural “Sokak hayvanlarına yemek dağıtacağız. Bunu rutin haline getireceğiz. Düzce Merkez’de 13 mahallede mama dağıtacağız. İşlerimiz kalıcı olacak. Çocuk işçileri hakkında bir oyun da yazmayı düşünüyoruz” dedi.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


  1. Düzceli vatandaş
    7.8.2018 - 20:50:35 Düzceli vatandaş

    Gençlerin düzceyi en güzel şekilde temsil edip koruyup kollamasına tam destek veriyorum. Artık gençler düzcenin yani savunucusudur!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu