Yaşam Haberleri

Mavi Ağaç’tan dikkat çeken eylem

Mavi Ağaç’tan dikkat çeken eylem

Mavi Ağaç Derneği temizlik haritası projesi kapsamında Düzce’de bulunan birçok parkta temizlik çalışması yapmıştı. Dernek son olarak Düzce’de bulunan parklarda insanların ellerlinde ki çöpleri yere atmamaları için kendi hazırladığı tabelalar ile vatandaşları uyarıyor.

Mavi Ağaç Derneğinden örnek bir davranış daha geldi. Dernek üyeleri Düzce Merkez’de bulunan parkalara kendi hazırladıkları uyarı levhalarını yerleştirerek vatandaşları çevre bilinci konusunda uyarıyor. Ve çöplerin yere atılmasının önüne geçiyorlar.

Mavi Ağaç Derneği tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama da “Mavi Ağaç Derneği olarak çevre bilinci oluşturma konusundaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Temizlik Haritası projesinin ardından,  sorunun çözümüne yönelik olarak hazırladığımız raporda dernek olarak üstlendiğimiz faaliyetleri tanımlamıştık. Konunun eğitim ve bilinçlendirme ayağını oluşturan çeşitli tiyatro etkinlikleri ve resim yarışmaları düzenleyip, insanların farkındalık düzeyini arttırmayı amaçlayan sosyal deneyler gerçekleştirmiştik.

Yaptığımız yeni çalışma kapsamında kent merkezinde bulunan 6 farklı noktaya temel sloganlarımızın bulunduğu, derneğimiz tarafından hazırlanmış olan tabelaları yerleştiriyoruz.  Anıt Park’taki çocuk oyun alanı çevresinde bulunan yeşil alana ilk tabelamızı yerleştirerek çalışmamıza başlamış bulunuyoruz.   Çalışmamızda insanların daha akılda kalıcı bir söylemle ve görselle konuya sahip çıkmasını hedefliyoruz” ifadeleri kullanıldı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu