Yaşam Haberleri

İşitme engellilerin Kuran öğrenme azmi

İşitme engellilerin Kuran öğrenme azmi

Düzce’de işitme engellilere tek eğitim veren Düzce Azmimilli Yeni Cami Kız Kuran Kursunda 12 işitme engelli kursiyer Kuran eğitimi alıyor.

Düzce’de işitme engellilere eğitim veren tek kursun kendileri olduğunu belirten Kurs Hocası Topal, 12 işitme engelli kursiyer ile iki buçuk yıldır eğitime devam ettiklerini, kursiyerlerin arasında ev hanımı, lise ve üniversite mezunlarının bulunduğunu, çalışan hanımlarla Pazar günü derslerin yapıldığını söyledi.

Bu süre zarfında, kursiyerlerden iki kişinin hatmettiğini, bir kursiyerin Kuranı Kerimi yarıladığını, diğerlerinin de cüzde devam ettiğini söyleyen Topal, çalışmalara aksaklığa mahal vermeden devam ettiklerini belirtti.

İşitme engelli kursiyerlerin ziyaretlerinden dolayı çok memnun kaldığını belirten Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, engellere rağmen Kuranı Kerimi öğrenmek için gayret sarf etmelerinin takdire şayan bir iş olduğunu söyledi.

Gelen kursiyerlere Kuranı Kerim ve çeşitli hediyeler veren Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can, bu tür çalışmaların artarak devam etmesi gerektiğini vurguladı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu