Yığılca Haberleri

Futbolu sadece erkekler mi oynayacak?

Futbolu sadece erkekler mi oynayacak?

Yığılca ilçesinde futbol çok seviliyor. Tek eğlence kaynağı olan futbolu erkekler ele geçirmiş. Futbolu seven bayanlarda bu sporu yapmak istiyorlar, fakat imkan bulamıyorlar.

Yığılca'da futbolu çok seven ve futbol ile yatıp futbol ile kalkan kızlarımız var. Fakat bunlar Yığılca'da bu sporu yapacak yer ve zemin bulamıyorlar.

Yığılca Mevlana Orta Okulunda birlikte okuyan ve 12 yaşında olan  Pelin Kıbrıs ve Melek Sude Ertürk " Futbolu çok seviyoruz. Boş zamanlarımızda kendimizi stada atıyoruz. Fakat çalışma imkânımız yok stada geldiğimizde hep erkekler sahada oluyor, bizde çalışamıyoruz. 

Bize bu konuda yardımcı olacak birileri olmalı. Biz Yığılca'da futbolun öncülüğünü yapmak istiyoruz. Bizden cesaret alacak olan bir çok arkadaşımız bizle birlikte çalışmalara katılacaklar. Bunun için yardım bekliyoruz. Gerekirse Düzce'de kurulu olan Düzce Gençlik Spor Bayan takımına kaydımızı yaptırmak istiyoruz.

Fakat, antrenmanlara gidip gelmek bizim için hem maddi hem de manevi yönden çok zor. Bunun için Yığılcalı yetkililerden bizlere sahip çıkmalarını bekliyoruz"  dediler.

commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu