Yığılca Haberleri

Balköy Projesi’ne istenilen kaynak sağlandı

Balköy Projesi’ne istenilen kaynak sağlandı

Yığılca Kaymakamlığı’nın ve Yığılca Belediyesi’nin ortak çalışması olan Yığılcalı arıcılar için kurulacak Balköy Projesi’ne istenilen kaynak sağlandı.

 Proje ile ilgili Yığılca Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar ve Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit dün Ankara’da önemli görüşme gerçekleştirdiler.

 Yığılcalı bal üreticileri için hazırlanan Balköy Projesi için Yığılca Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ankara’da bir takım ziyaretlerde bulundu.  Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit şunları söyledi: “Bu projenin ortaya çıkmasında en büyük pay Sayın Kaymakamımız M. Furkan Sancaktutar’dır. Bütün çalışmalarımızı da ortak yürütüyoruz. Başta Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü ve Düzce Valimiz Sayın ZülkifDağlı’dan büyük destek görüyoruz. Orman Genel Müdürümüz Sayın İsmail Üzmez’i ziyaretimizde herhangi bir kaynak sorunumuz kalmadı. Yığılca’lı arıcılarımız için bir devrim niteliğinde ki bu proje için hatırı sayılır bir kaynak aktarımı yapıldı. Projeye ilk kazma önümüzdeki günlerde vurulacak. Projede ne var ne yok kısaca izah ediyorum. Öncelikle bir arı için ne gerekliyse, yaşam ve bal için ana üretimi ile ilgili doğal ortamı da Balköy olacak. Tamamen Orman Bakanlığı’nın ve Üniversite’nin kontrolünde olacak bir proje. Güvenli ve izole edilmiş binlerce arı kovanının koyulabileceği, arı yetiştiricisi kardeşlerimiz için tam bir sosyal tesis. İnanıyorum ki Türkiye de bir ilki başarıyoruz. Sayın Kaymakamımız M. Furkan Sancaktutar Bey ile Yığılcamıza daha birçok projeyi kazandırma noktasında da çalışmalarımız var. Sayın Valimiz de bu konuda her türlü desteği veriyor. Bize bu konuda yardımları dokunan değerli büyüklerimizi en kalbi duygularımla selamlıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu