Yığılca Haberleri

YAPTIKLARI YAPACAKLARININ TEMİNATI

YAPTIKLARI YAPACAKLARININ TEMİNATI

2014 Yılından bu yana Yığılca Belediye Başkanlığı yapan Muzaffer Yiğit, Yığılca’nın vizyonunu, misyonunu ve çevresini yenileyerek adeta yeni bir ilçe yarattı. Düzce’nin en uzak ilçesi olması dolayısıyla yıllardır hizmet almakta sıkıntı yaşayan Yığılca, Başkan Yiğit’le birlikte atağa geçti, hizmet üstüne hizmet almaya başladı.

2014 Yılından bu yana Yığılca Belediye Başkanlığı yapan Muzaffer Yiğit,  Yığılca’nın vizyonunu, misyonunu ve çevresini yenileyerek adeta yeni bir ilçe yarattı. Düzce’nin en uzak ilçesi olması dolayısıyla yıllardır hizmet almakta sıkıntı yaşayan Yığılca, Başkan Yiğit’le birlikte atağa geçti, hizmet üstüne hizmet almaya başladı.

Başkan Muzaffer Yiğit ilçedeki değişimi Gazetemize anlattı..

10 BİN TON ASFALT DÖKTÜK

Yığılca Belediyesi olarak 2016 yılı başından bu güne aralıksız devam eden altyapı çalışmalarında artık sona yaklaşmış durumdayız. Çok kısa bir sürede %100 kapasite ile başladığımız işleri tamamlamış olacağız. Bu süreçte çalışmaları tamamladığımız mahalle ve sokaklarında üstyapı çalışmalarını büyük oranda tamamladık. 2016 yaz ayı boyunca yaklaşık olarak 10 bin ton asfaltı ilçemiz yollarına serdik. Hedefimiz 20 bin ton asfaltı daha ilçemiz yollarıyla buluşturmak. 2017 yılı ortalarında altyapı çalışmalarımızın tamamının bitirilmesiyle kalan asfalt serim işleri hızla devam edecektir.

AHMETÇİLER DERESİNE SELÇUKLU MİMARİSİ

İlçemizin ortasından geçen Ahmetçiler Deresi’ni DSİ ile yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde kötü görünümünden kurtardık. Başlattığımız dere ıslah çalışmalarında sona geldik. Dere etrafını Selçuklu mimarisine uygun olarak ferforjelerle çevreledik. Çevre güvenliğinin sağlanması ile takip eden elektrik ve ışıklandırma çalışmalarımızı da yine aynı azim ve çalışma ile kısa sürede tamamladık. Bir sonraki aşamada ise dere hattı üzerinde belli noktalara oturma çardaklarını yaptık. Çardakların da tamamlanması ile projemizde ana çalışma aşamalarını tamamladık. Artık ilçe merkezinden geçen Ahmetçiler Deresi, ne kötü bir görüntüye ne de kötü kokulara sebep olmamaktadır.

ELEKTRİK HATLARININ YERALTINA ALDIK

İlçe merkez caddeleri üzerinde direkler vasıtası ile dağıtımı sağlanan elektrik telleri, kötü hava koşullarında sık sık arızalara neden olması ve tehlike arz etmesinin yanında kötü görüntüye de mahal veriyordu. Tüm bu olumsuzlukları gidermek amacıyla gerekli girişimlerimizi yaptık ve olumlu netice ile kabloları yer altına alarak olumsuzlukları gidermiş olduk.

KANALİSAZYON ÇALIŞMALARIMIZIN %90’NINI TAMAMLADIK

Yaklaşık 30 yıl önce yapılan ve kullanım ömrünü tamamlan kanalizasyon sistemimizi yenilemeye başladığımız ilk günden bu yana büyük aşama kaydettik. Proje ve finansman aşamaları tamamlanarak ihale edilen kanalizasyon işi ilk kazmanın vurulmasından itibaren hızla devam ediyor ve 2016 Mart ayı itibariyle %65 oranında tamamlandı. 2017 Ocak ayı itibari ile işin %90’lık kısmı bitirildi. 2017 yılı ilk yarısında iş yüklenici firma tarafından bitirilerek kurumumuza devredilecek. 2 yıl boyunca yine bütün sorumluluğu yüklenici firmada olacak olan altyapı işimiz bu sürenin dolmasıyla kusursuz olarak halkımıza hizmet edecek ve ilçemiz adına 30 yılının altyapı konusunda sorunsuz geçeceğinin garantisini veriyoruz.

İÇME SUYU HATTIMIZI TAMAMEN YENİLİYORUZ

Mevcut içme suyu hattımızın ömrünü tamamlaması nedeniyle sık yaşanan boru hattı arızaları her ne kadar personelimizce giderilse de gelecek yıllar adına sorun büyüyerek devam edecekti. Belediyemiz olarak girişimlerimizi yaptık. Projelendirme ve ihale sürecinin ardından ilk kazmayı 2016 yılı Şubat ayında vurduk.

MERKEZDEKİ ANA HAT BORULARINI YENİLEDİK

İlçe merkezinde ana hat borularının yenilenmesini 2016 Ekim ayı itibari ile bitirdik. Kaynaktan gelen suyun depolara taşınmasını sağlayan ana hattın yenilenmesi çalışmalarında da sona yaklaşıldı. 2017 Mayıs ayı itibari ile bu işlemi de tamamlayacağız.

2017 İTİBARİYEL İÇME SUYU SIKINTIMIZ KALMADI

Yine mevcut kaynaklara ek olarak şehir içme suyunu arttırmak amacıyla yeni kaynak çalışmalarımızda da son aşamadayız. Bu projeye ek olarak hâlihazırda mevcut olan 2 ana su deposuna ek olarak 2 yeni deponun inşasını tamamladık. Bunlara ek olarak 1 su deposunun tadilatıyla mevcut depolara 3 yeni depo eklemiş olacağız. Bu çalışmalarda gösteriyor ki ilçemiz Yığılca 2017 yılından itibaren içme suyu konusunda uzunca bir süre hiçbir sorun yaşamayacak.

30 YIL SU HATTINDA BİR SORUN YAŞANMAYACAK

Proje bitiminden itibaren yeni kaynakların mevcut kaynaklara dâhil edilmesi ve su depolarımızın yenilenmesi ile birlikti gelecek 30 yıl kanalizasyon sisteminde olduğu gibi, su hatlarında da bir sorun yaşanmayacak.

12 YENİ ARAÇLA ARAÇ PARKUMUZ GENİŞLEDİ

Yığılca Belediyesi olarak garajımızda bulunan araçların bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yapmakla birlikte, çoğu hibe yolu ile olmak üzere birçok yeni aracı ilçemize kazandırdık. Halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için ihtiyaçlar ölçüsünde araç kazanımımıza da devam edeceğiz. Bu kapsamda; toplam 28 adet araçtan, 1 adet otobüs, 1 adet Zabıta hizmet aracı, 1 adet vidanjör, 1 adet itfaiye, 1 adet su tankeri, 3 adet kamyon, 1 adet makam aracı, 1 adet çöp toplama aracı, 1 adet greyder, 1 adet hasta nakil aracı, olmak üzere 12 adet araç, parkurumuza kazandırıldı.

YÜKSEK OKULU ÖZLEMİMİZ SONA ERDİ

Yıllardır ilçemiz yöneticilerinin büyük uğraş verdiği MYO konusu başarıyla sonuçlandı. Düzce’nin bütün ilçelerinde kurulmuş bulunan MYO bir tek Yığılca’da yoktu. İlçemiz eğitim-öğretimi konusunda eksiklik olarak görülen bu olumsuzluğun giderilmesi için büyük uğraşlar verdik.  Yığılca Meslek Yüksek Okulu 2016-2017 öğretim yılında kapılarını öğrencilerine açtı. Arıcık Bölümü olarak öğretime başlayan Yüksekokul 2017-2018 yılında iki bölümün daha dahil edilmesiyle toplanda 3 bölüm ile öğretime devam edecek. 2017-2018 öğretim yılında açılması öngörülen bölümler Sosyal Hizmetler ve Bankacılık ve Sigortacılık bölümleri olmakla birlikte ilerleyen yıllarda bu bölümlerin artması için Yığılca Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz.

 

GÜNEY ÇEVRE YOLU TEMMUZDA HİZMETE GİRECEK

İlçemiz adına uzun dönemli proje yatırımlarımızdan biri olan Güney Çevre Yolumuz, ilçe trafik yoğunluğunun giderek artması ve ilçe merkezinden ağır tonajlı araçların mecburi olarak geçerek hem ilçemizde güvenliği tehlikeye atıyor olması, hem de ardında bıraktıkları taş, kum, çakıl gibi maddelerin tozlarının sebep olduğu çevre problemleri nedeniyle Yığılca Belediyesi olarak Çevre Yolu’nu acil çözülmesi gereken bir sorun olarak ön plana aldık. Projemiz kapsamında ham yolumuzu açtık. Yol üzerinde 1 adet köprü bulunuyor. Köprümüzün yapım çalışmaları 2017 Mayıs ayı içerisinde başlayacak. En kısa sürede tamamlanmaya çalışılacak olan köprünün bitimiyle de yol güzergahında üstyapı çalışmalarına yöneleceğiz. Güney Çevre Yolumuzun Temmuz ayında halkımızın hizmetine sunulması için var gücümüzle çalışıyoruz.

YIĞILCA ALAPLI YOLUNUN TAKİPÇİSİYİZ

İlçemizi Karadeniz’e bağlayan Yığılca-Alaplı Karayolumuz yaklaşık 36 km’lik mesafesi ve dağlık arazide virajlı bir yol olmasının yanında, kenarından süzülen derenin yoğun yağmur ve kar erimelerinde taşkınlar sergileyerek güvenlik zaafı oluşturması, Yığılca Belediyesi olarak bizlere bu yol da çalışma yapma gerekliliği doğurmuştu. Bu nedenle 2015 yılı içerisinde başlattığımız projelendirme ve yapım süreçleri 2016 yılında 1 adet tünel eklemesi ile bitirildiğinde muazzam bir yol haline gelecek. Proje kapsamında başlatılan çalışmalarda yola yakın dere hatları boyunca metrelerce perde duvar örülmesi ve artık ömrünü dolduran birçok köprünün yerine yeni menfez ve köprü çalışmalarının yapılmasıyla Alaplı yolu artık virajlı bir dağ yolu olmaktan kurtuluyor. Proje tamamlandığında artık daha kısa bir yol ile daha kısa sürede daha az yorularak Alaplı’ya gidebileceğiz. Projenin en kısa sürede eksiksiz ve kaliteli olarak tamamlanması adına Yığılca Belediyesi olarak takipçisi olacağız.

YIĞILCA - DÜZCE YOLU İKİ YILDA BİTECEK
Yığılca’yı Düzce’ye bağlayan karayolumuz yıllardır üzerinde konuşulan ve çalışma bekleyen bir yoldu. 2011 yılında ilçemizi ziyaret eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında Yığılca yolu hakkında “Yığılca yolunun biteceğini ve Yığılcalının yol çilesinin sonlandırılacağını” ifade etmesi nedeniyle bizzat takipçisi olduğumuz Yığılca-Düzce Karayolu’nda ilk projelendirme ile başlayan çalışmalar neticesinde yolumuzun 17 km’lik kısmı tamamlandı. Kalan yolun projesi güncellenerek düzeltme, iyileştirme ve 3 adet viyadük eklemesi ile birlikte yeniden ihale aşamasına geldi. İhale süreçlerinin tamamlanmasının ardından en kısa sürede yapım çalışmalarının yeniden başlayacağı yolumuz kademeli olarak 2 yıl içerisinde tamamen bitirilecektir. Proje tamamlandığında artık halkımızın sonucunu merakla beklediği ve her fırsatta ilk soru olarak sorduğu Yığılca-Düzce Karayolu ilçemiz için önemli bir adım olacak.

İLÇEMİZDEKİ OTEL EKSİKLİĞİNİ GİDERİYORUZ

Recep Temizel Sokak üzerinde bulunan eski jandarma karakolu olarak kullanılan atıl durumdaki binanın konuk evi olarak ilçemize kazandırılması çalışmalarımızda sona gelmiştik. Ancak kazanımı sağlanan ve konuk evi olarak düşünülen binamız ilçemizdeki yüksekokul eksikliğinin giderilmesi düşüncesiyle ve Düzce Üniversitesi rektörlüğünün uygun bulması nedeniyle Yığılca Meslek Yüksekokulu’nun kullanımına tahsis edilmiş, ilerleyen zamanda Meslek Yüksekokulumuzun kendi binasına kavuşmasıyla yine ana amacı olan Konuk Evi olarak hizmet vermeye başlayacaktır. Bu bina, Ağaoğlu şirketler grubu ile yürüttüğümüz yenileme projemizde, ilçemiz adına bir eksiklik haline gelen otel sorunu da ortadan kaldırmış olacak. Böylelikle ilçemize, gerek ziyaret, gerekse iş amaçlı gelen misafirlerimize kaliteli hizmetle, ev rahatlığında konaklama imkânını sağlayacağız.

BAHAR HAVASINI SÜREKLİ KILIYORUZ

Daha güzel bir Yığılca için refüjlerimizde çiçeklendirme çalışmaları yapıyoruz. Böylelikle ilçemizde bahar havasını sürekli kılıyoruz. Kaldırımlarımıza fidan dikimi yaparak, gelecekte daha yeşil bir Yığılca’nın adımlarını attık. İlçemizin görünümünü güzelleştirmek için şehrin dört bir köşesini yapay şelalelerle süslendirdik. Şelalelerimizdeki çevre düzenlemeleri ve ışıklandırma çalışmalarının tamamlanmasıyla, şelalelerimiz ilçemizi daha güzel bir görünüme kavuşturdu. Çocuklarımızı da unutmadık. Onlar için de modern çocuk oyun alanları ve parkları oluşturduk. Mevcut şehir parkımızın misafir ağırlama kapasitesi yetersiz kaldığından, parkımızın hizmet kapasitesini arttırdık. Buna paralel olarak ilçemize yeşil alan kazanımı sağladık. Yığılca genelinde aydınlatma çalışmaları yaptık. Sokaklarımız, şehir parkımız, şelalelerimiz aydınlatma çalışmalarımız ile daha şık bir görünüme kavuştu.

2015 YILINDA YENİ HASTANEMİZİ AÇTIK

Sağlık konusu ilçemiz adına önemli bir meseleydi. İl merkezine uzak oluşumuz, sağlık eski hizmet binasının yetersiz ve düzensizliği bu konuda olumsuzluklar yaratıyordu. Bu nedenle en hızlı şekilde hizmetlerin modernizasyonu gerekiyordu. Büyük bir atılımla Yığılca Devlet Hastanesi’nin inşasının tamamlanması adına Belediye olarak bütün imkânlarımızı seferber ettik. Hastanemizi 2015 Kasım ayı içinde hizmete açtık. Çevre düzenlemesi, Yedigöller Caddesi’nin yeniden düzenlenmesi Belediyemizce sağlandı. Bu süreçte emeği geçen herkese İlçemiz adına teşekkür ediyorum.   Yine halkımızın daha hızlı hizmet alması adına belediyemiz bünyesine bir adet “Hasta Nakil Aracı” kazandırdık.

AYDINLATMA DİREKLERİNİ GALVANİZ DİREKLERLE YENİLEDİK
Mahalle, sokak, park ve bahçelerimizde gerçekleştirdiğimiz modern ve şık aydınlatmalarla hem ilçemize güzel bir görüntü sağlamış olduk hem de kör nokta olarak adlandırabileceğimiz sokak aralarının aydınlatılmasını sağladık. Bunun yanında sokaklarımızda ki eski tip aydınlatma direklerini kaldırtarak yeni sistem modern galvaniz aydınlatma direkleriyle süsledik.

HARMANTEPE ŞEHİTLER ANITI YAPTIK

Yığılca Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projelerini de hiç aksatmadan yerine getiriyoruz. Vatanımızın savunması yolunda canını hiçe sayan vatan evlatlarının ruhlarını şad etmek için Belediyemizce, ilçemizde bu uğurda gerek Çanakkale, gerek Kafkas, gerekse Güney Doğu’da vatan toprağını kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimiz adına Harmantepe Mesire Alanı bölgesinde Harmantepe Şehitler Anıtı’nı yaparak, onlara olan ödenmez borcumuzu bir nebzede olsa yerine getirmeye çalıştık.

TUT ELİMDEN BENDE VARIM PROJESİ

“Tut elimden bende varım” projesi kapsamında belirli yerlerine kurduğumuz satış noktalarını, yine satılacak ürünler belediyemizce alınmak suretiyle anahtar teslimi engelli vatandaşlarımıza kura ile teslim ederek, onları iş sahibi yapacağız. İlgili satış büfelerimiz büyük oranda tamamlandı. 2017 haziran ayına kadar eksik kalan işlerinin de tamamlanmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.

 

GEYİKBELİ MİLLİ PARKI HARİKALAR TOPLULUĞU OLACAK


Bir doğa harikası olan Geyikbeli Milli Parkı Ve Geyikbeli Kanyonunu büyük uğraşlar sonucunda 2016 yılı ortalarında  Milli Park statüsüne aldırdık.  Cennetimsi bir güzelliğe sahip Yılan çatı Kanyonları Yedigöller Yolu üzerinde yoğun ziyaretçi akınına sahip bir bölge. Orman Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yakından ilgilendiği bir doğa harikası. Buraya yapılacak tesislerin işletmesini Yığılca Belediyesi yapacak. Geyikbeli Milli Parkı projemiz Milli Parklar tarafından yürütülecek bir çalışma ile içerisinde bir adet gölet, bungalov evlerden oluşan konuk evleri, sosyal alanlar, yürüyüş parkurları ile birlikte Geyikbeli Kanyonu’nda kanyon boyunca yürüyüş parkurları, şelaleler için seyir teraslarından oluşan bir harikalar topluluğu. Proje tamamlandığında Batı Karadeniz Bölgesi’nde ve de Yedigöller yolu üzerinde ağırlığı olan bir proje olacaktır.

HARMANTEPE’DE BİR MESİRE ALANI OLUŞTURUYORUZ

İlçemize en yakın mesafedeki mesire alanı olan Harmantepe’nin çevre düzenleme ve modernizasyonu sağlanarak, halkımızın sosyal alan ihtiyacı karşılanmaya çalışılacaktır. Projemiz mesire alanı bünyesinde mangal yerleri, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları, restaurant gibi toplumun her kesimine hitap edecek geniş çaplı bir çalışmayı kapsıyor.

KÖKNARLIK  PİKNİK ALANI MİSAFİRELRİMİZİN UĞRAK YERİ OLACAK

Yığılca’nın güney doğusunda yer alan Köknarlık mevkii, büyük köknar ormanlarıyla kaplı. Eskilerden beri halkımızın piknik alanı olarak kullandığı bu alan, belediyemizce projelendirilip yapılarak düzenli bir piknik alanı olarak misafirlerini ağırlayacak. Böylelikle daha temiz ve daha güvenli olarak hizmet verecek olan mesire alanımız hem ilçemizden hem de dışarıdan gelen misafirlerimizin uğrak yeri durumuna getireceğiz.

BATI KARANEDİNİZN EN BÜYÜK MAĞRASI SARIKAYA

  Batı Karadenizin en büyük mağarası olan Sarıkaya mağarası için Doğu Marmara Kalkınma Ajansından(MARKA) kaynak yaratılmasını sağladık. Bu proje bölgeye önemli bir katkı sağlayacak.   . Finansman sıkıntımız yok. Yürüyüş yolları ve ışıklandırma çalışmalarının ön hazırlıkları devam ediyor. En kısa zamanda bitirip hem Düzcemize hem de Yığılcamıza ciddi katma değer katacak ziyaretçi potansiyeli olan bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz.

TURİZM VADİSİNDE ÇALIŞMALARA START VERİLDİ

Düzce’nin ve Yığılca’nın kaderini değiştirecek bir proje olan Turizm Vadisi çalışmalarına başladık. Yığılca’nın içinden geçen tarihi Melen deresi üzerine ve çevresine kuracağımız bu vadi Porsuk Çayı projesinden çok daha farklı olacak ve insanları cezp edici yönü olacak.

Bu proje, iki yıla yakındır üzerinde çalıştığımız hiç bir detayı gözden kaçırmamaya özen gösterdiğimiz göz bebeğimiz dediğim bir Turizm projesi. Yığılca’mızın içinden yaz kış demeden salına salına akan bir dere etrafında eşsiz çam ormanları,  tarihi köprüler, dere üzerinde oluşturacağımız yapay şelaleler ve göletler, yaklaşık 6 km uzunluğunda sağlı sollu yürüyüş yolları içinde sandallar ve Osmanlı tekneleri ile gezinti yapılacak alanlar ve balık avlama alanlarının bulunacağı tamamen doğal ortamdan oluşan bir çalışma. İnanıyorum ki sadece Türkiye’de değil dünyada da ses getirecek bir proje. Teknik çalışmalarına 2016 yılı içerisinde başladık. Yakın zamanda da yapım ihalesine çıkılacak. Sayın Orman Bakanımız Profesör Doktor Veysel Eroğlu bu projemize sonsuz desteklerini açıkladılar ve talimatlarını verdiler. Bölge insanının nefes alacağı hayallerinin ötesinde bir zaman geçirecekleri alan olacağına yürekten inanıyorum .

 

YEDİGÖLLER YOL ÇALIŞMAMIZ İKİ YILDA BİTECEK

Büyüklü küçüklü 7 adet göl, sosyal tesisler, konaklama tesisleri, çadır kamp alanları, geyik ve alabalık üretim çiftlikleri ile Yedigöller Milli Parkı gerek ülkemiz gerekse dünya turizminde adını artık kabul ettirmiş bir değerdir. Barındırdığı karışık orman yapısıyla özellikle sonbahar aylarında yaşattığı renk cümbüşü başta fotoğraf tutkunları olmak üzere bütün yerli ve yabancı turistlere hitap etmesi Yedigöller’in değerini kat kat arttırıyor. İlçemizin Yedigöller’e olan 40 km’lik mesafesi İstanbul istikametinden gelen turizmcilerimizin en kısa yol güzergahıdır.  Düzce ve  Yığılca’nın Ankara ve İstanbul gibi iki metropolün arasında olması turizm açısından ilçemiz adına biçilmiş kaftan. Bu bölge iki büyük şehir dışında diğer illeri de saydığımızda yaklaşık olarak 25 milyon nüfusa hitap ediyor. Potansiyel olarak düşünülen turist sayısının bu denli olması ilçe olarak bizim turizme açılan kapımız durumundadır. İlçemizde yapacağımız diğer turizm yatırımları ile ilçemiz yakın bir zamanda gerçek bir turizm kenti olacaktır. İlçe Kaymakamlığımız ile 2017 yılı başında başlattığımız Yedigöller Turizm Yolu genişletme, yenileme, iyileştirme çalışmalarımız ile artık misafirlerimiz daha rahat bir ulaşımla daha kısa bir sürede Yedigöller’e ulaşabilecekler. Yol çalışmalarımız kademeli olarak 2 yıl içerisinde tamamlanmış olacak.

YIĞILCA BALI ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

Yapılan araştırmalar neticesinde başlı başına yeni bir ırk olduğu tespit edilen “Yığılca Arısı” DAGEM tarafından araştırılıp geliştirilmekle beraber, eşsiz tadı ve şifasıyla ülke pazarında adından söz ettirir konuma geldi. Bu amaçla Yığılca Belediyesi olarak ilçemizin önemli bir ekonomik girdisi olan Yığılca Ana Arısı ve Yığılca Balı’nın sistemli, bilinçli arıcılık faaliyetleri kapsamında geliştirilmesi, korunması ve marka değerinin arttırılması adına çalışmalarımız sürüyor. Orman ve Su İşleri Bakan’ımız Veysel Eroğlu Yığılca Balına ayrı bir ilgi gösterdi, balın markasını belirledi ve tanıtımını yapmaya ise kendisinin geleceğini söyledi.  

SPORA DA SPORCUYA DA ÖNEM VERİYORUZ

 Yığılca Spor Stadı yanında bulunan ve kullanım ömrünü yitirmiş olan halı sahamızı yeniden modernize ederek halkımızın tam kapasite ile kullanımını sağladık. Yine 2016 çalışma takvimimizde şehir stadının ışıklandırılarak günün her saati müsabaka yapılır şekilde çalışması adına, stadımızın ışıklandırılması çalışmalarına ağırlık verdik. Bu çalışmamızda da mutlu sona ulaşmış bulunuyoruz. Artık akşam karanlığında saat 21:00 da bile Yığılcasporumuz stadımızda maç yapabiliyor.İlçemizin tek futbol takımı olan ve Düzce Süper Amatör Ligi’nde ilçemizi temsil eden Yığılcaspor’a sponsor desteği sağladık.

GÜREŞÇİLERİMİZ İÇİN GÜREŞ SAHASI YAPIYORUZ

Ata sporumuz olan yağlı güreşlere, nesiller ilerlese de ilgi hiç değişmiyor. Bu nedenle ilçemizde yaşayan gençlerimizin farklı spor dallarına eğilimini sağlamak ve ilçemizi spor dalında temsil ederek, ilçemizin adını ülkemiz genelinde duyurmak için Yığılca Belediyesi Güreş Takımı’nı kurduk. Takımımıza desteğimiz her yönden devam ediyor ve edecek. Bu kapsamda takımımızın antrenman ve müsabakalarda kullanması amacıyla güreş sahası kazandırıyoruz. Güreş sahamız en kısa zamanda müsabakalara hazır hale getirilecek.

 

 

 

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu