Yığılca Haberleri

Yığılca Devlet Hastanesi’ne röntgen cihazı

Yığılca Devlet Hastanesi’ne röntgen cihazı

Yığılca halkının özlemi, ihtiyacı olan röntgen cihazının onayı çıktı. Yakın zamanda Yığılca Devlet Hastanesi’ne kurulumu yapılacak.

2 yıl önce açılışı yapılan Yığılca Devlet Hastanesinde röntgen cihazı ve kan ünitesinin olmaması halk tarafından eleştiri konusu olmuştu. Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, hastaneye röntgen cihazının en kısa zaman da geleceğini söyledi.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit; “Kamuoyunun yakinen bildiği gibi ilçemize mimarisi ve tasarımı ile örnek bir hastane yapıldı. Donanımı yönünden eksiklerimiz vardı. Yüzde 90 hastanemizin bütün eksiklerini giderdik. Yalnız röntgen ve kan ünitesi eksiklerini gidermek zaman aldı. Röntgen cihazımızın ödeneği çıktı. Kan ünitesi ile ilgili bir sıkıntı yok, çalışmalar en kısa zamanda olumlu sonuç verecek. Belediye olarak hastanemizin bütün ihtiyaçları konusunda anında çözüm üretiyoruz. Sağlık Müdürümüz Sayın Mustafa Özyörük Bey bugün itibari ile hastanemize bir adet aile hekimi görevlendirmesi yaptı. Kendisine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bizlere her konuda olduğu gibi sağlık konusunda da yardımlarını esirgemeyen başta Sayın Bakanımız Dr Faruk Özlü Beye, vekillerimize, Ak Parti İl Başkanımıza, Sayın Valimiz Zülkif Dağlı’ya, Sağlık Müdürümüz Sayın Mustafa Özyörük Bey’e sonsuz teşekkürler ediyorum. Yığılca halkımız müsterih olsun, hiçbir çözülmeyen problemi kalmayacak.” dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu