Yığılca Haberleri

Düzce Yığılca yolunda çalışmalar başladı

Düzce Yığılca yolunda çalışmalar başladı

Düzce-Yığılca karayolunda çalışmalar tekrar başladı. 33 km uzunluğunda olan yolda çalışmalar tekrar başlarken, yolun kısa süre içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

Yapıldı yapılacak derken yılan hikâyesine dönen, Yığılca halkının sonucunu merakla beklediği Yığılca-Düzce karayolunda çalışmalar başladı. Nihayet Yığılca yolunda ilk kazma vuruldu.

Bilindiği üzere 33 km’lik Yığılca-Düzce karayolunun bir bölümü yapılmış, kalan kısımda ise iyileştirme ve viyadük eklemeleri yapılarak proje yeniden ihale edilmişti. Yüklenici firmaya şantiye sahası teslim edilmiş, firma da şantiye sahasını buraya kurmuştu.  Çalışmalara başlayan firma yolu kısa zamanda bitirerek teslim etmeyi planlıyor.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün Yığılca’ya yaptığı ziyarette Yığılca yolunun bu yıl başlayarak 2 yıl içerisinde tamamlanacağını kendisinde bizzat takipçisi olacağını ifade etmişti. Bakan özlünün gayretleri ve Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in yoğun çalışmaları ile Yığılca-Düzce yolunda çalışmalar başladı.

Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit başlayan çalışmalar ile ilgili; “ Yakın zamanda yolumuzun yapımına başlıyoruz demiştik. Nihayet o güne kavuştuk. Yolumuzun kalan bölümünde proje iyileştirme ve viyadük eklemeler yaptırmıştık. Projemiz yeniden ihale edilerek firmaya teslim edildi. İş teslimlerinin ardından çalışmaların başlaması için gün sayıyorduk. İşte artık o gündeyiz. Vatandaşım emin olsunlar ki bizler bu yolun takibindeyiz. İhale aşamasından yapılıp teslim edilmesine kadar geçen sürede hiçbir zaman ilgimizi eksik etmeyeceğiz. Yapılacak yol Hasanlar Köyü’nden Alaplı sınırına kadar uzanıyor. Bu süreci yakinen takip eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü’nün gayretlerini göz ardı etmek olmaz. Biz bu yolu ne kadar savunuyor, takip ediyorsak Sayın Bakanımız bizlerin iki katı savunuyor, takip ediyor. Yolumuz, şimdiden halkımıza hayırlı olsun. Bu vesile ile yolumuzda emekleri büyük olan başta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr Faruk Özlü’ye, Sayın vekillerime, İl Başkanımız Sayın Hikmet Keskin’e teşekkür ediyorum. Devam edecek çalışmaların da an be an takipçisi olacağımızın halkımızca bilinmesini istiyorum” dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu