Yığılca Haberleri

Yiğit’ten 50 yıllık proje

Yiğit’ten 50 yıllık proje

Göreve geldiği tarihten çalışkanlığı ila adından söz ettiren ve Düzce’nin en başarılı belediye başkanlarından biri olan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, ilçesinin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan projesini DSİ’ye sundu.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, geride kalan dönemde ilçenin alt yapısını tamamen değiştirmiş ve alt yapı sorununu ortadan kaldırmıştı. Alt yapı çalışmalarının ardından ilçeye görsel anlamda birçok projeyi de hayata geçiren Başkan Yiğit, 2018 yılının ilk yatırım projesini de açıkladı.

Yığılca’nın 50 yıllık su ihtiyacını karşılamak için proje hazırlayan Başkan Yiğit, projesini DSİ’ye sundu.

Çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Başkan Muzaffer Yiğit, "Yığılca’mızda göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ilçe tarihinde ilk diyebileceğimiz dev projeleri hayata geçirdik. İçme suyu projemizde bunlardan biri. Şu anda ilçemizin hiçbir köşesinde su sıkıntımız yok. Yalnız suyumuzun ana kaynağı olan bölge heyelan bölgesi. Bu da bizleri tedirgin ediyor. Hatta ilçe için risk oluşturuyor. Bu sebeple bir yıldır fizibilite çalışmaları yapıyoruz. En sonunda son ölçümleri de yaparak Beşpınar bölgemizdeki dereye içme suyu göletimizi yapmak için DSİ'ye başvurduk. DSİ'den de teknik ekiplerimiz ön incelemelerini yaptılar. Hemen su değerlerinin ölçümleri yapıldı ve olumlu görüş verdiler. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu bu projemize büyük destek veriyor. Projemizin kısa zaman diliminde hayata geçeceğini umuyoruz. Projemiz ilçemize hayırlı olsun" ifadelerinde bulundu.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu