Yığılca Haberleri

REKTÖR ÇAKAR'DAN YIĞILCA'YA MÜJDE

REKTÖR ÇAKAR'DAN YIĞILCA'YA MÜJDE

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar Yığılca Meslek Yüksek Okulu’na iki yeni bölüm daha açacakları müjdesini verdi. Açılacak yeni bölümlerin ise Bankacılık ve Sigortacılık ile Sosyal Hizmetler olduğu öğrenildi.

“Değer Üreten Üniversite” sloganı ile yoluna devam eden Düzce Üniversitesinde öğrenci sayısı 30 bin sınırına ulaşırken, yeni açılacak bölümlerde ilçelere kaydırılıyor. Yığılca Meslek Yüksek Okulu’na iki yeni bölüm daha açacakları müjdesini veren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Yığılca’ya açılacak yeni bölümler ile ilçeye gidecek olan öğrencilerin, Yığılca’ya hareket getireceğini ve sosyal hayatı canlandıracağını söyledi.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ayrıca ayrıca Balköy Projesi'nin hayata geçmesiyle birlikte Yığılca arısının tedavi amaçlı kullanılacağını da söyledi.

İlçeye iki yeni bölüm açılmasını memnuniyetle karşılayan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ise "Sayın Rektör Hocamızın bu örnek yaklaşımı karşısında söyleyecek bir söz bulamıyorum. İlçem adına kendisine ve ekibine şükranlarımı sunuyorum. Yığılca Belediyesi olarak yaklaşık maliyeti 2 milyon TL’yi bulan bir otel yapmıştık. Yığılca’mız bir Yüksek Okul kazansın diyerek bu otel binamızı Üniversiteye tahsis ettik. Hocamızın bu yaklaşımı ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gösteriyor. Bizde başarıları ve kalitesi ile ülkemizin bir değeri olan Düzce Üniversitemize katkı sağlamaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu