Düzce Parantez Köşe Yazarları
Hamdi GÜNER
Hamdi GÜNER

mhamdiguner@hotmail.com

HALKIMIZI CUMHURİYETE KİMLER DÜŞMAN EDİYOR?

Son günlerde bazı TV kanallarında ve bazı gazetelerde halkımızın Cumhuriyete düşman edildiğini yazan ve yayanlar oldu. Hatta bazı partilerin de bu yönde hareket ettikleri ifade edildi. Elbette ki icraatlarına itiraz edilmesini istemeyenler, sadece kendi görüşlerinin benimsenmesi gerekiyormuş gibi tutum ve davranış içinde olanlar vardır ve bunların etkisi olabilir.

Ancak aslında halkımızı Cumhuriyete düşman edenler Cumhuriyeti överken kendi konumları asil milletimizin inanç ve geleneklerine hiç uymayanlardır. Bazı televizyonlarda birilerinin cumhuriyeti kaldıracak şekilde adım attıklarını dile getiren bazı spikerlerin kıyafetleri gerçekten kendilerine nefret ettirecek bir şekilde olduğu görülüyor.

Bir kadın spiker düşünün sunum yaparken göğüs çukurlarını gösterecek şekilde açık ve saçık; hatta hangi mantıkla olduğu bilinmez göğsünün açıklığı yetmiyormuş gibi omuzlarını da yumru gibi gösteren bir giysi ile çıkıyor izleyicilerin karşısına. Bazen de giydiği üstlüğün yakasını aşırı bir şekilde gerdirerek omuzlarını dışarıda bırakacak şekilde omuz dekoltesi sergiliyor. Şimdi bu spiker cumhuriyeti savunmaya kalkarsa bazılarının o cumhuriyet senin olsun demeleri gündeme gelmez mi?

Bazı gazeteler de Cumhuriyeti savunmaya kalkıyor ve birilerinin cumhuriyeti yok etmeye çalıştığını yazıyor ama hemen o yazının yanıbaşında, hatta üst veya alt tarafında müstehcen mi müstehcen bir kadın resmi bulunuyor. Hatta bu gazetenin sayfalarını çevirdikçe milli şuura sahip herkesi iğrendirecek ve şuurlu kadınları utandıracak resimler göze çarpıyor. Belki de bu manzara o sayfada yazılmış bir fikir yazısını okumak isteyenin kafasına takılıp fikri anlamasına engel bile oluyordur. Bu manzaralar arasında cumhuriyetin müdafaa edilmesi cumhuriyetin değil cemhüriyetin yani çok hürriyetin, aşırı serbestinin, başkalarını rahatsız eden, hatta başkalarına zarar veren hürriyetin müdafaası olur ki bu savunmalar cumhuriyeti savunmak değil onun şerefiyle oynamak oluyor.

Evet! Cumhuriyeti savunalım ama onu savunacak bir konumda olmaya dikkat edelim. Müstehcen bir medya ile savunulması cumhuriyetin lehine olmayacağını da bilelim.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu